Jemný jablečný koláč je  klasický  jablečný dezert typický pro domácí tradici, nejoblíbenější z domácích koláčů! Jednoduchá příprava, založená na autentických ingrediencích: mouka, vejce, cukr a četné kousky jablek, které dodávají velmi jemnou texturu, která se rozpouští v ústech, a nesrovnatelnou vůni! Postupujte podle tohoto receptu na jablečný koláč a přinesete  na stůl dokonalý koláč ! Nejlepší, nejrychlejší a nejjemnější na světě, stejně jako babiččiny recepty; který vás okamžitě vrátí do dětství, oblíbeného u dospělých i dětí!

Příprava: 10 minut
Vaření: 45 minut
Celková doba: 55 minutOZNÁMENÍ

Ingredience:

Množství pro 8 osob – 1 otvírací forma o průměru 24 cm

– 3 jablka
– 200 gramů mouky ’00
– 50 g rozpuštěného másla (nebo 50 g slunečnicového oleje)
– 150 gramů krupicového cukru
– 2 velká vejce pokojové teploty
– 200 ml smetany na vaření (kterou můžete nahradit stejné množství ricotty, řeckého jogurtu, mascarpone nebo 120 gramů mléka) pokojové teploty)
– 1 sáček prášku do pečiva (16 g)
– 1 sáček vanilky nebo semínka vanilkového lusku nebo vanilkový extrakt
– nastrouhaná citronová kůra (volitelně )
– 2 lžíce moučkového vanilkového cukru + 1 štědrá lžička skořice (před pečením)
– 1 lžíce moučkového cukru (na posypání upečeného koláče)

Příprava jablečného koláče:

Jak udělat vlhký jablečný koláč

Nejprve velmi dobře ušlehejte vejce s cukrem a vanilkou elektrickým šlehačem a pokud chcete citronovou kůru, tak alespoň 3 minuty při velmi vysoké rychlosti, dokud směs nebude jiskřivá a čirá.

Poté přidejte nyní studené rozpuštěné máslo nebo olej a dále míchejte metličkami.

Nakonec po lžících přidávejte mouku, předem smíchanou s prosátým droždím, střídejte s lžícemi smetany při pokojové teplotě. Vždy mixujte na střední rychlost, dokud se všechny suroviny nespotřebují. Syrové těsto by mělo být plné, sametové, ani tekuté, ani příliš tekuté!

Poté jablka omyjeme, osušíme, oloupeme a nakrájíme na plátky. Nakonec těsto vložíme do otvírací formy, předem vymazané a vysypané moukou. Těsto zarovnejte tak, aby nebyly žádné hrbolky.

Nakonec položte plátky jablek na polici, začněte zvenčí a trochu je zatlačte dolů

Nakonec po prvním kole jablek udělejte druhé a nakonec třetí, kde jablka umístíte do středu. Obsaďte všechna dostupná místa, snažte se udržet „design“ soustředný, ponechte poslední jablka o něco výše, aniž byste je příliš potopili!

Smíchejte moučkový cukr a skořici:

Povrch jablečného koláče potřeme čerstvě připravenou směsí. Nenechávejte žádná prázdná místa!

Vaření:

Jablečný koláč pečte ve statické troubě, velmi horké, ve střední části na 180 ° po dobu přibližně 45 minut. Čas je orientační a může se o pár minut lišit v závislosti na troubě, kterou máte, vždy před vyjmutím koláče z trouby proveďte test párátkem.

Vyjměte z trouby, otevřete pánev a nechte svůj nadýchaný jablečný koláč vychladnout v pánvi alespoň 30 minut.

Posypeme moučkovým cukrem.

Jemné a lahodné plátky, které jsou s každým soustem vzpomínkou na babiččin jablečný koláč! Doprovázejte je pořádným teplem!

Zachování:

Dokonale vydrží při pokojové teplotě 3 až 4 dny. Za předpokladu, že to vydrží!

Můžete ho zmrazit na plátky, v případě potřeby ho pomalu rozmrazujte nejprve v lednici a poté při pokojové teplotě! Výborná i ohřátá v mikrovlnce