Jemný pomerančový a vanilkový dort. Připravuje se z levných a snadno dostupných ingrediencí. Příprava tohoto receptu nevyžaduje mnoho úsilí. Musíte jen pečlivě dodržovat metodu. Vše je podrobně vysvětleno na následujících řádcích.

Získáte tak lahodné a jednoduché pečivo, které vás zasytí od snídaně až po dezert. Počkám na vás v kuchyni pro recept. Pokud chcete, můžete tento dort obohatit o čokoládové lupínky. Výsledek bude ještě lepší.OZNÁMENÍ

Aby byl recept úspěšný, musíte ingredience pečlivě změřit a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.

Příprava: 15 minut
Vaření: přibližně 40 až 45 minut

Ingredience:

– 220 g mouky
– 160 g krupicového cukru
– 3 celá vejce pokojové teploty
– Vanilkový extrakt nebo vanilkový cukr
– Šťáva a nastrouhaná pomerančová kůra
– 90 ml oleje
– 30 g škrobu
– 1 sáček prášku do pečiva

Příprava jemného pomerančového a vanilkového dortu

Dortovou formu o průměru 22 až 24 cm vymažte máslem a moukou.

V míse kuchyňského robota ušlehejte celá vejce s krupicovým cukrem, vanilkou a pomerančovou kůrou, dokud není směs světlá a nadýchaná. Za stálého šlehání vlijte olej a předem vymačkanou pomerančovou šťávu.

Pokračujte ve šlehání, dokud se všechny ingredience nespojí.

Poté nakonec přidejte mouku, škrob a droždí smíchané a prosáté dohromady. Jemně vše promíchejte do hladka. Nalijte do formy.

Koláč pečte ve statické troubě předehřáté na 175° přibližně 40 až 45 minut. Před vyjmutím koláče z trouby proveďte test párátkem.

Necháme vychladnout a položíme na servírovací misku. Posypeme moučkovým cukrem.

ochutnal.