Vynikající chuť a jemná textura, tento dort je vyroben ze zdravých produktů, které jsou velmi prospěšné pro tělo.

Tento jogurtový dort je potěšením pro naše mlsné jazýčky a díky těmto nízkotučným potravinám je snadno stravitelný. Objevte tento recept, který dodá chuť čaji!OZNÁMENÍ

Obžerství je možná hřích, ale s takovým receptem by se stalo požehnáním. Řecký jogurt, vejce, jedlá soda, jablečný ocet a agávový sirup…

Není divu, že je tento dort tak oblíbený. Tuto sladkost si můžeme vychutnat, aniž bychom se příliš starali o kalorie nebo notoricky známý efekt přebytečného cukru.

Postupujte podle receptu a připravte si ho také, ingredience se počítají na prstech, je jich velmi málo a možná je už máte! Zkus to

Takže pro recept potřebujete:

Ingredience:

– 1 hrnec řeckého jogurtu
– ½ hrnce agávového sirupu
– 1 vejce
– 1 bílek
– 2 hrnce celozrnné mouky
– 4 lžíce kokosového oleje
– ½ sáčku prášku do pečiva
– 1 lžička jedlé sody
– 1 lžíce jablečného octa

Příprava na staromódní jogurtový dort, bez cukru

Krok: 1
Předehřejte troubu na 180°C.

Krok: 2
Smíchejte vejce, olej a agávový sirup. Poté přidejte droždí, ocet a jedlou sodu.

Krok: 3
Do této směsi zapracujte mouku, dokud nezískáte homogenní těsto.
Formu na dort vymažte trochou kokosového oleje a nalijte do ní.

Krok: 4
Formu vložte do trouby a zahřívejte na 180 °C po dobu 35 minut

Krok: 5 Špičkou
nože zkontrolujte, zda je váš jogurtový koláč propečený

Po vyjmutí z trouby nechte chvíli vychladnout a poté si můžete pochutnat na svém zdravém a chutném jogurtovém koláči.

Dobré vědět :

Výhody řeckého jogurtu:

Kromě toho, že tradiční řecký jogurt má nízký obsah cukru, vyrábí se z ovčího mléka, nikoli z kravského, a má vysoký obsah bílkovin. Řecký jogurt obsahuje více vápníku než běžný jogurt. Je tedy méně kalorický a výživnější.

Tradiční jogurt prochází 2 filtracemi, zatímco řecký jogurt prochází třetí: procesem odkapávání, který spočívá v extrakci syrovátky, která obsahuje hlavně vodu a laktózu. Řecký jogurt je proto snáze stravitelný pro ty, kteří nesnášejí laktózu (mléčný cukr).

Výhody jedlé sody:

Jedlá soda, základní domácí produkt, je velmi oblíbená pro své mnohostranné použití a velmi levnou cenu. Tento malý bílý prášek je stejně účinný jako každodenní péče a prostředky jako kuchyňský produkt.

Je biologicky odbouratelný a nepředstavuje žádné nebezpečí pro životní prostředí. Toto minerální chemické činidlo uvolňuje oxid uhličitý (Co2) při kontaktu s vodou a teplem. Je proto prospěšný pro moučná těsta a často se používá k přípravě různých koláčů.

Výhody jablečného octa:

Jablečný ocet, používaný pro své léčivé vlastnosti, je fermentovaný jablečný mošt. V našich kuchyních se často vyskytuje kvůli jeho hlavní sloučenině: kyselině octové, která mu dodává antibakteriální účinky. Jablečný ocet tedy zabraňuje nadýmání a množení mikrobů v našich střevech.

Výhody agávového sirupu

Agávový sirup se získává z kaktusů a má velmi nízký glykemický index. Ideální pro ty, kteří chtějí snížit spotřebu cukru, mohou jej konzumovat diabetici 2. typu pro jeho příznivou roli při hladině cukru v krvi.

Tento přírodní sirup dokáže nahradit bílý cukr. Obecně lze říci, že vám umožní mít sladkou chuť bez nevýhod cukru, který podporuje obezitu, některé druhy rakoviny a výskyt kazů.

Agávový sirup obsahuje železo, vápník, draslík, hořčík a minerální soli, proto jeho kvalitní nutriční přínos. Jeho další sloučenina zvaná „oxid křemičitý“ pomáhá v boji proti osteoporóze, onemocnění kostí, které předurčuje ke zlomeninám.