Jahodový mousse tart je lehký a svěží dezert, který potěší milovníky jahod. Tento recept se skládá z křupavé kůrky z drcených sušenek a rozpuštěného másla, kterou plní lehká a vzdušná pěna z jahodového pyré, šlehačky a želatiny. Dort je pak ozdoben nakrájenými čerstvými jahodami a lístky máty, které mu dodají nádech svěžesti. Kombinace křupavé kůrky a lehké pěny vytváří v ústech příjemnou texturu, zatímco sladká a kyselá chuť jahod potěší chuťové buňky.

Ingredience:

125 g margarínuOZNÁMENÍ

270 g cukru

4 vejce oddělena

150 g mouky

2 lžičky prášku do pečiva

4 lžíce mléka

500 g jahod

400 g čerstvé smetany

400 g mascarpone

1 sáček. vanilkový cukr

2 sáčky šlehačky

4 lžíce citronové šťávy

50 g hoblovaných mandlí (nebo mandlí)

příprava:

1-  Margarín a 100 g cukru dobře promíchejte, dokud směs nezpění (asi 6 minut), poté přidávejte ještě žloutky. Smíchejte mouku s práškem do pečiva a střídavě je přidávejte s mlékem. Polovinu těsta rozetřeme do formy (průměr 26 cm).

2-  Z bílků ušlehejte tuhý sníh se 100 g cukru.

3-  Polovinu bílků rozetřete na první dortový základ, posypte polovinou nastrouhaných mandlí. Pečeme v předehřáté troubě na 175°C asi 20 až 25 minut. Stejně postupujte s druhou základnou. Nechte oba základy důkladně vychladnout.

4-  Na náplň omyjeme 500 g jahod, očistíme je a nakrájíme na malé kousky. Smetanu vyšleháme s vanilkovým cukrem a 1 sáčkem šlehačky. Mascarpone smícháme se 70 g cukru, citronovou šťávou a 1 sáčkem šlehačky. Přidejte šlehačku.

5-  Naneste čtvrtinu náplně na první základ. Navrch rozložte jahody. Navrch potřeme zbytkem krému a přikryjeme druhým základem.

6-  Dortík je nutné připravovat 1 až 2 dny před konzumací, aby se ještě dobře vsákl!

7-  Dortík lze připravit i s malinami ve formě malinového dortu.