La Brésilienne je belgický dezert vyrobený z cukrářského krému, šlehačky a karamelizovaných lískových oříšků… Lehký a lahodný!

Pravý brazilský koláč je specialitou Belgie. Koláč na bázi kynutého těsta s vrstvou cukrářského krému, zalitý šlehačkou a posypaný karamelizovanými a rozmixovanými praženými lískovými oříšky (brazilské)OZNÁMENÍ

Je to koláč, který má každá rodina v Belgii na stole v době dezertů.

Takže na recept budete potřebovat:

Obtížnost: střední
Příprava: 60 min
Vaření: 30 min
Odpočinek: 60 min
Celkový čas: 2 h 30 min

Ingredience:

Těsto:

– 250 g mouky (pokud možno speciální pizza)
– 1 vejce
– 120 g vlažné vody (12 cl) – 60 g měkkého másla – 9 g čerstvého
droždí – 30 g medu – 30 g cukru – 1 špetka skořice – 1 špetka soliPudink:

– 50 cl plnotučného mléka
– 4 žloutky
– 80 g moučkového cukru
– 1 sáček vanilkového cukru
– 40 g kukuřičné mouky
– 1 vanilkový lusk

Sladká šlehačka:

– 40 cl tekuté plné smetany
– Karamelizované lískooříškové lupínky
– 50 g moučkového cukru
– 1 sáček chantifixu

Příprava:

Těsto na briošky:

Kvásek smícháme s 50g vlažné vody a 25g mouky. Necháme 20 min kvasit. V míse smícháme zbytek mouky (225g) s cukrem, skořicí, solí a medem. Udělejte důlek a do středu nalijte směs s droždím.

Začněte hníst (ideálně mixérem) a postupně přilévejte zbytek vody (70 g). Zapracujte vejce a pracujte, dokud těsto nebude vláčné, hladké a neodlepí se od stěn.

Po částech zapracujte máslo a znovu pracujte, dokud těsto nebude homogenní (a trochu měkké).

Vytvořte kouli a misku přikryjte vlhkou utěrkou nebo potravinářskou fólií. Necháme alespoň hodinu kynout na teplém místě mimo průvan.

Těsto musí zdvojnásobit svůj objem. Těsto vyklopte na pomoučněnou pracovní plochu a rukama jej jemně zploštte, abyste odstranili přebytečný vzduch.

Vytvarujte obdélník o tloušťce asi 3 cm, přikryjte vlhkou utěrkou nebo potravinářskou fólií a nechte dalších 30 minut kynout na teplém místě. Troubu předehřejte na 180°C.

Těsto rozválejte válečkem na tloušťku 3 mm, vytvarujte kotouč (průměr 25 cm a vložte jej do máslem vymazané formy nebo moučníkového kroužku položeného na plechu vyloženém pečicím papírem. Pečte 15 až 20 minut při 180 °C .

Pudink:

Zahřejte mléko na mírném ohni v hrnci s vanilkovým luskem. Mezitím smícháme vejce a cukr do stuhy (bílky si necháme na pusinky).

Přidejte mouku, abyste získali hladkou směs. Mléko stáhneme z ohně a trochu nalijeme na těsto, promícháme. Poté přidejte všechno mléko a dobře promíchejte.

Poté tuto směs dejte zpět na oheň a za stálého míchání pár minut prohřívejte, abyste získali konzistenci velmi hustého krému.

Šlehačka:

Ve velmi studené nádobě (já navíc dávám krém na pár minut do mrazáku). Vyšleháme šlehačku a postupně přidáváme cukr a chantifix. Šlehačku rozetřeme na cukrářský krém (studený!).

Bohatě posypte karamelizovanými lískovými oříšky. A dáme do lednice, aby šlehačka nespadla.