Objevte recept na jablečný crumble s karamelem a šlehačkou, dezert ve verrinech, který uspokojí každého. je atraktivní a elegantní. Vaši hosté podlehnou nekonečné dobrotě této přípravy. Vyrábí se z jednoduchých surovin, ale jejich kombinace je opravdovým požitkem. Zjistěte, jak vyrobit tento úžasný dezert!

Chcete-li připravit úspěšný recept na karamelovou a šlehačku Apple Crumble, musíte odměřit ingredience a připravit je před zahájením receptu. Musíte také respektovat dobu a teplotu vaření, proto postupujte podle kroků popsaných níže krok za krokem.OZNÁMENÍ

Úspěch:

Příprava: 40 minut
Vaření: 25 minut

Ingredience:

Crumble:

– 70 g mouky
– 50 g mletých mandlí
– 100 g hnědého cukru
– 50 g ovesných vloček
– 1 lžička skořice
– 70 g studeného másla nakrájeného na kostičky

Karamel:

– 25 g másla
– 80 ml smetany ke šlehání
– 100 g cukru
– 2 lžíce vody

Šlehačka:

– 375 ml čerstvé smetany
– 2 lžíce moučkového cukru

Taky:

– 2 jablka
– 1 polévková lžíce másla
– Trochu cukru
– 1 špetka skořice

Příprava na karamelovou jablečnou drobenku a šlehačku

Zapněte troubu na 180 stupňů.

Tvarujte drobenku smícháním ingrediencí ve velké míse. Vše prohněteme rukama, abychom získali hrudkovitou směs. Zapékací mísu vyložte pečicím papírem a směs na něj rozetřete. Pečeme čtvrt hodiny do ztuhnutí.

Mezitím připravte karamel tak, že do hrnce nalijte vodu a cukr. Za stálého míchání zkaramelizujeme. Odstavte z ohně, přidejte máslo a vše promíchejte. Přidejte také smetanu a znovu promíchejte. Vraťte na oheň a za stálého míchání pokračujte ve vaření. Cukr by měl být úplně rozpuštěný a karamel hladký. V tuto chvíli přemístěte přípravek do misky, aby vychladl.

Smetanu ušleháme s moučkovým cukrem dotuha a dáme do sáčku. Jablka oloupeme, zbavíme jádřinců a nakrájíme na malé kostičky. S máslem, cukrem a skořicí je uvaříme doměkka.

Nakonec sestavte verrine počínaje šlehačkou, karamelem, drobenkou a jablky. Takto pokračujeme, dokud nejsou nádoby plné a končíme karamelem. Chlaďte několik hodin. Jablečný crumble s karamelem a šlehačkou je připraven k vychutnání.