Suroviny

Náplň:

500 ml (studené)

mléko

4 lžíce

kakao

1 bal.

čokoládový pudink

1 lžíce

hladká mouka

150 g

krystalový cukr

150 g (změklé)

máslo

Těsto:

500 g

hladká mouka

100 g

moučkový cukr

200 g změklé

máslo

250 ml vlažné

mléko

1 kostka

droždí

2 ks

bílek

špetka

sůl

K potření:

50 g (rozpuštěno)

máslo

Postup receptu

  1. Náplň:
    V menším hrnci si ve studeném mléce rozmícháme prosáté kakao, pudinkový prášek a cukr. Za stálého míchání přivedeme k varu a uvaříme hustý pudink. Necháme ho trochu vychladnout a do vlažného postupně přidáme změklé máslo, které se v pudinku rozpustí. Důkladně promícháme a necháme vychladit v chladničce.
  2. Těsto:
    Než náplň chladne, připravíme si těsto. V misce si smícháme mouku, moučkový cukr, změklé máslo, vlažné mléko a rozdrobené droždí. Přidáme sníh ze 2 bílků, který jsme si vyšlehali spolu se špetkou soli. Těsto mícháme, dokud se nezačne oddělovat od stěn misky. Pokud je příliš tuhé, můžeme jej zředit trochou vlažného mléka, které přidáváme po lžících. Těsto není třeba nechat kynout, ale hned ho naplníme čokoládovou náplní.
  3. Těsto si přendáme na pomoučený vál a ještě trochu rukama promícháme. Bochník těsta rozdělíme na 4 stejné části, které rozválíme na asi 0,5 cm silné obdélníky. Každou část těsta potřeme 3-4 lžícemi čokoládového pudinku a těsto srolujeme.
  4. 2 srolovaná těsta na jednom konci spojíme a propleteme jedno přes druhé. Vzniknou nám tak 2 záviny, které opatrně přendáme na plech vystlaný pečícím papírem a potřeme rozpuštěným máslem. Pečeme ve vyhřáté troubě při 180 °C asi 40 minut. Ihned po upečení potřeme zbylým rozpuštěným máslem.