Suroviny

Medové těsto:

100 g

moučkový cukr

2 ks

vejce

40 g

máslo

2 lžíce

med

1 lžička

jedlá soda

1 lžíce

zakysaná smetana

300 g

hladká mouka

Těsto:

8 ks

vejce

160 g

moučkový cukr

160 g

polohrubá mouka

1 bal.

prášek do pečiva

6 lžic

voda

dle chuti

džem

dle potřeby

voda

dle chuti

punčová aroma

Krém:

2 bal.

vanilkový pudink

700 ml

mléko

300 g

máslo

200 g

moučkový cukr

2 bal.

vanilkový cukr

Postup receptu

  1. Vajíčka vyšleháme s moučkovým cukrem do pěny. Přidáme měkké máslo, med a zakysanou smetanu. Nakonec přidáme smíšené sypké suroviny. Vypracujeme hladké těsto, které rozdělíme na polovinu a každou část rozválíme na tenčí plát. Pekla jsem na druhé straně plechu, trochu jsem vymastila tukem a vysypala moukou. Pečeme při teplotě 180 stupňů asi 8-10 minut. Necháme vychladnout na rovné ploše.
  2. Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, pak postupně přidáváme jeden žloutek po druhém a za každým důkladně vyšleháme. Přidáme vodu a nakonec mouku smíchanou s práškem do pečiva. Upečeme ve vyšším plechu při teplotě 180 stupňů po dobu 20-25 minut. Ještě horké těsto polijeme džemem, který jsme rozmícháli v teplé vodě, do které jsme přidali i punčovou aroma. Polité těsto necháme vychladnout v plechu.
  3. V mléce rozmícháme pudinkové prášky a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout. V misce vyšleháme máslo s vanilkou a moučkovým cukrem a po částech zašleháme vychladlý pudink.
  4. Medový plát potřeme polovinou krému, uložíme polité punčové těsto, znovu natřeme krém a položíme medový plát. Vrch posypeme moučkovým cukrem nebo použijeme punčovou polevu.%