Suroviny

Potřebujeme:

50 ml

mléko

50 ml

voda

100 g

máslo

100 g

hladká mouka

špetka

sůl

3 ks

vejce

Náplň:

250 ml

mléko

1 bal.

vanilkový pudink

80 g

moučkový cukr

150 ml

smetana ke šlehání

100 ml

minerálka

1 lžíce

vanilkový extrakt

na vrch

moučkový cukr

Postup receptu

  1. Mléko, vodu, máslo a špetku soli dáme do menšího hrnce a přivedeme k varu. Odstraníme z tepla, přidáme mouku a rychle metličkou mícháme, aby nevznikla žádná hrudka. Mícháme, dokud se hmota nezačne odlepovat od stěny hrnce. Necháme mírně vychladnout. Potom přidáváme jedno vajíčko po druhém a pokaždé důkladně vyšleháme do hladké hmoty. Těsto dáme do cukrářského sáčku s ozdobnou špičkou, vrstvíme na plech vyložený pečícím papírem větrníčky.
  2. Pečeme při teplotě 180 st. dozlatova, asi 20 minut. Větrníky krásně naběhnou, nafouknou se. Po upečení troubu vypneme, dvířka mírně pootevřeme a necháme větrníky v troubě. Když se trouba trochu ochladila, můžeme vyjmout větrníky a zoubkovaným nožem je překrojíme na polovinu.
  3. Krém:
    Mléko si dáme na oheň, přidáme cukr a pudinkový prášek. Uvaříme hustou kaši, kterou necháme vychladnout. Mixérem si vyšleháme smetanu s minerálkou a následně tuto hmotu vmícháme do vychladlého pudinku. Přidáme vanilku a spojíme. Naplníme krémem a zakryjeme druhou částí pečiva. Větrníky můžeme ozdobit polevou nebo moučkovým cukrem.