Suroviny

Tmavé těsto (2x):

4 ks

vejce

špetka

sůl

4 lžíce

krystalový cukr

4 lžíce

polohrubá mouka

1 lžička

prášek do pečiva

2 lžíce

kakao

Světlé těsto:

7 ks

bílek

špetka

sůl

12 lžic

krystalový cukr

1 lžíce

polohrubá mouka

200 g opražené a nasekané

lískové ořechy

Krém:

7 ks

žloutek

200 g

moučkový cukr

500 ml

mléko

5 lžic

kukuřičný škrob

250 g

máslo

2 lžičky

vanilková esence

2 ks

banán

1 lžíce

citronová šťáva

Sirup:

100 ml

voda

4 lžíce

krystalový cukr

2 lžíce

rum

Na zdobení:

200 ml

smetana ke šlehání

1 lžíce

moučkový cukr

2 lžíce

kakao

dle potřeby

čokoláda

Postup receptu

  1. Z bílků a špetky soli vyšleháme tuhý sníh, po lžičkách zapracujeme cukr. Postupně zašleháme žloutky. Mouku s práškem do pečiva a kakaem smícháme tak, abychom neměli hrudky a přidáme k vajíčkové pěně. Pečeme na 170 stupňů asi 15 minut. Takto upečeme i druhé tmavé těsto.
  2. Vyšleháme sníh z bílků a špetky soli. Potom zapracujeme cukr a pak vmícháme mouku, kterou jsme předtím smíchali s opraženými a nasekanými lískovými ořechy. Pečeme na 170 stupňů asi 25 minut.
  3. Suroviny na sirup svaříme a teplým pokapeme všechny 3 těsta.
  4. Krém: Žloutky vyšleháme do pěny spolu s moučkovým cukrem. V 100 ml mléka vymícháme vidličkou škrob. Zbytek nalijeme do hrnce a necháme sevřít. Do sevřeného mléka přidáme mléko se škrobem a vyšlehané žloutky. Uvaříme hustou hmotu. Máslo vyšleháme s vanilkovou esencí do pěny, přidáme postupně vychladlou hustou žloutkovou hmotu. Část krému odložíme a do zbytku vmícháme nakrájené banány, které jsme pokapali citrónovou šťávou, aby nezhnědly.
  5. Můžeme vrstvit. Nejdříve tmavé těsto, pak krém s banány (polovinu), světlé těsto a zbytek banánového krému. Znovu tmavé těsto a rukama zatlačíme. Celý zákusek potřeme šlehačkou, do které jsme přidali práškový cukr a kakao. Vrch posypeme čokoládovými hoblinami a boky potřeme odloženým krémem.