Suroviny

Těsto:

1 kg

kr. cukr

500 ml

voda

1 lžička

jedlá soda

2 kg

hladká mouka

1 bal.

prášek do pečiva na perníky

20 g

Salajka (jelení sůl)

2 PL

povidla

380 g

med

4 ks

vejce

1 lžička

mletá skořice

Náplň:

350 g

upečené perníky

200 ml

horká voda

100 g

mleté ​​ořechy

podle potřeby

povidla

trošku

rum

Poleva:

300 g

čokoláda

100 g

100% tuk

Postup receptu

  1. Ve velkém hrnci (alespoň 6 l) uvaříme cukr s vodou. Když začne vřít, přidáme malou lžičku sody a povaříme 5 minut. Odstavíme na 6 hodin.
  2. Smícháme 2 PL povidel, med a potom přidáme tuto směs do vychlazeného sirupu. Pirdáme 2 kg prosáté hladké mouky smíchané s práškem do perníku, mletou skořicí a přidáme i Salajku. Po jednom vmícháme vajíčka. Dobře vypracujeme těsto a necháme stát 12 hodin. Těsto je dost řídké. V žádném případě nepřidáváme mouku, perníky by byly tvrdé.
  3. Po dvanácti hodinách odpočívání je těsto správné konzistence. Z hrnce si po částech odebíráme z těsta, vyválíme na jemně pomoučené desce na tloušťku asi 3-4 mm a formičkou vykrajujeme kolečka. Ukládáme na vymazaný plech dále od sebe. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 st. asi 7 minut. Dáváme pozor při pečení, skoro shoří.
  4. Necháme vychladnout a připravíme nádivku. Asi 250 g upečených perníčků nastrouháme (umeleme) a zalijeme s 200 ml horké vody. Zamícháme, přidáme povidla a mleté ​​ořechy. Můžeme dochutit troškou rumu.
  5. Kolečko natřeme nádivkou, přiložíme druhým kolečkem a slepené namočíme do čokolády.
  6. Z celé dávky by mělo vyjít 100 ks slepených perníčků. Nepočítala jsem je, ale je jich skutečně mnoho. Množství závisí také na velikosti perníčků. Perníčky nasáknou od nádivky vlhkost a jsou opravdu měkké. Doporučuji vyzkoušet.