Suroviny

Těsto makové 2x:

3 ks

vejce

3 PL

moučkový cukr

3 PL

teplá voda

3 PL

mouka hladká

1/2 ČL

prášek do pečiva

na špic nože

soda bikarbona

2 PL

celý mák

Těsto bílé: 2x

3 PL

moučkový cukr

3 ks

vejce

3 PL

mouka hladká

1/2 ČL

prášek do pečiva

na špic nože

soda

Krém:

200 g

tvaroh jemný

400 g

tvaroh hrudkovitý

250 g

mascapone

1 ks

citrón – kůra i šťáva

1 bal.

želatina za studena

1 ČL

vanilková aroma

150 g

moučkový cukr

Poleva:

200 g

bílá čokoláda

1 PL

máslo

1 PL

olej

Postup receptu

  1. Připravila jsem těsto na makový korpus. Vejce, cukr a teplou vodu jsem vymíchala do pěny. Mouku, prášek do pečiva, sodu a celý mák jsem smíchala a v malých dávkách jsem prosála do těsta a opatrně vmíchala. Těsto jsem vylila na papírem vyložený plech. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 stupňů a pekly se všechny korpusy 10 min.
  2. Pokud se peklo první těsto, připravila jsem si těsto na druhý i další korpusy. Na bílý korpus jsem vyšlehala vejce s cukrem do pěny. Smíchala jsem mouku, prášek do pečiva a sodu a v malých dávkách jsem je přidala do vaječného základu. Upečené korpusy jsem chladila na mřížce.
  3. Do mísy jsem dala oba druhy tvarohu, přidala jsem mascapone. Nastrouhala jsem kůru z citrónu, přidala jsem cukr a vše jsem smíchala mixérem. Připravila jsem želatinu za studena a v malých dávkách jsem do želatiny přidávala krém a míchala. Nakonec jsem přidala vanilkovou aroma. Krém jsem rozdělila na 3 stejné části a dala ztuhnout do lednice.
  4. Sestavila jsem koláč. Na podnos jsem dala makový korpus, který jsem natřela horkým džemem. Na džem jsem natřela první třetinu krému a položila jsem na to bílý korpus.
  5. Další korpus jsem také natřela džemem a natřela jsem krémem. Položila jsem druhý bílý korpus, který jsem také natřela džemem a poslední třetinou krému a položila jsem na to makový korpus.
  6. Na vrch jsem položila papír na pečení, na to desku na krájení a 3 kg mouky a uložila do lednice na noc. Ráno jsem koláč polila čokoládovou polevou.Takto je koláč dokončen a může se krájet horkým nožem. Já jsem ještě ozdobila šlehačkou, do které jsem přidala džem. Přeji vám dobrou chuť.