Suroviny

Těsto: 2x

4 ks

vejce

4 PL

krystalový cukr

4 PL

mouka polohrubá

1 ČL

prášek do pečiva

na špic nože

soda bikarbona

1 ČL

perníkové koření

Krém:

1 litr

šlehačka 36%

300 g

krystalový cukr

200 g

bílá čokoláda

Na vrch poleva:

100 g

hořká čokoláda

100 g

bílá čokoláda

Kromě toho:

4 PL

meruňkový džem

2 bal.

piškoty dlouhé

100 ml

káva černá

Postup receptu

  1. Do rendlíku jsem vylila šlehačku a nechala jsem ji sevřít a už potom jsem ji pouze udržovala horkou.
  2. Do rendlíku jsem dala karamelizovat cukr. Míchala jsem ho, aby se neudělali hrudky. Když se všechno roztálo, přilévala jsem k němu horkou šlehačku, třeba přilévat malé množství, aby nevykypelo. Když se vše spojilo a začalo vřít, přidala jsem kostky bílé čokolády. Všechno jsem smíchala, pokud se čokoláda roztála.
  3. Takto připravenou karamelovou náplň jsem nechala vychladit a pak jsem ji vložila na 12 hod. do chladničky. Druhý den jsem karamelový krém vyšlehala mixérem. Rozdělila jsem ho na 2 stejné části.
  4. Připravila jsem si těsto. V míse jsem utřela vejce s cukrem do pěny. Smíchala jsem mouku, prášek do pečiva, sodu a perníkové koření. V malých dávkách jsem to prosévala k těstu a opatrně zamíchala. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. plech jsem vystlala pečícím papírem, těsto jsem vylila a upravila. Peklo se 10 min. Pokud se peklo první těsto, připravila jsem si těsto i na druhý korpus. Upečené jsem nechala chladit na mřížce.
  5. Vychladlý korpus jsem uložila na podnos. Natřela jsem ho horkým džemem. Když ztuhl, natřela jsem na džem polovinu z prvního krému. Na krém jsem začala ukládat piškoty máčené v horké kávě. Na piškoty jsem položila druhou polovinu prvního krému. Druhou polovinu krému jsem odložila do chladničky na zdobení. Na krém jsem uložila druhý korpus. Takto dokončený koláč jsem uložila na noc do chladničky.
  6. Druhý den jsem ho polila čokoládovou polevou.
  7. Pokrájela jsem ho horkým nožem a zdobila cukrářským sáčkem odloženým karamelovým krémem. Přeji vám dobrou chuť.