Suroviny

Těsto:

16 ks

vejce

16 lžic

kr. cukr

4 lžíce

olej

4 lžíce

mléko

16 lžic

polohrubá mouka

8 lžiček

kakao

8 lžiček

čokoláda v prášku

4 bal.

prášek do pečiva

Koko krém:

1,5 l

mléko

15 lžic

kr. cukr

7 lžic

kukuřičný škrob

7 lžic

hladká mouka

200 g

kokos

250 g

máslo

Čoko krém:

1 l

smetana ke šlehání

600 g

čokoláda

Dále budeme potřebovat:

300 ml

voda

3 lžíce

kr. cukr

1 bal.

vanilkový cukr

Postup receptu

 1. Upečeme 4 těsta. Jedno těsto se skládá ze 4 vajec, 4 lžic kr. cukru, 1 lžíce oleje, 1 lžíce mléka, 4 lžic mouku, 1 bal. prášku do pečiva, 2 lžic kakaa, 2 lžiček čokoládového prášku (klasický prášek pro přípravu horké čokolády).
 2. Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny, postupně přidáme olej, mléko a nakonec vařečkou vmícháme mouku smíchanou s kakaem, čokoládovým práškem a práškem do pečiva. Připravené těsto navrstvíme do plechu o rozměru 24 x 37 cm. Dno jsme vyložili pečícím papírem. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů, dokud se kraje začnou oddělovat od stěn plechu. Takto postup zopakujeme 4x.
 3. KOKO krém:
  Do mléka přidáme cukr, škrob a hladkou mouku. Důkladně promícháme, abychom neměli hrudky. Uvaříme hustý pudink, do kterého přidáme kokos a promícháme. Necháme mírně vychladnout a do ještě teplého přidáme na menší kousky nakrájené máslo. Promícháme a vše důkladně spojíme.
 4. ČOKO krém:
  Smetanu ohřejeme, ale nevaříme. Odstavíme a přidáme na kousky nalámanou čokoládu, kterou mícháním rozpustíme. Necháme vychladnout (můžeme odložit do ledničky) za občasného promíchání.
 5. Z vody, kr. a vanilkového cukru připravíme sirup, kterým budeme potírat jednotlivé pláty těsta.
 6. Můžeme vrstvit:
  Těsto – sirup – koko krém – čoko krém – těsto – sirup – koko krém – čoko krém – těsto – sirup – koko krém – čoko krém – těsto. Jemně zatlačíme a vrch ozdobíme podle vlastní fantazie (můžeme polít rozpuštěnou čokoládou nebo potřít malým množstvím koko krému a nastrouhat tmavou čokoládu.