Suroviny

Těsto:

1 šálek

kr. cukru

3 lžíce

medu

2 ks

vejce

1 lžička

soda

1 lžíce

skořice

400-500 g

hladká mouka

Krém:

500 ml

mléko

5 lžic

kukuřičný škrob

6 lžic

kr. cukr

2 bal.

vanilkový cukr

250 g

máslo

čokoláda na ozdobu

Postup receptu

  1. Všechny suroviny na přípravu těsta kromě mouky dáme do hrnce a na mírném ohni vaříme, dokud hmota nezíská zlatou barvu. Tehdy hrnec z ohně stáhneme a necháme vychladnout. Když je hmota chladná, postupně přidáváme mouku a zpracujeme hladké těsto, které necháme odpočívat cca 1 hodinu. Mouky přidávejte tolik, aby se hmota nelepila na ruce.
  2. Těsto rozdělíme na 3 stejné částí a na pomoučené pracovní desce rozválíme každou část na tenký plát, který přendáme na opačnou stranu plechu na pečení (můžeme vymazat tukem nebo položit pečící papír). Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů do zlata. Při pečení dáváme pozor, abychom těsto nevysušily. Jakmile začne těsto chytat zlatý nádech, vybíráme ho z trouby (trvá to jen pár minut, cca 4-7).
  3. Do mléka přidáme kukuřičný škrob, kr. a vanilkový cukr a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout. Máslo mixérem vyšleháme do pěny a postupně přidáme pudink.
  4. Na každý plát těsta navrstvíme nádivku, slepíme a vrch ozdobíme strouhanou čokoládou. Odložíme do lednice na nejméně 5 hodin (nejlépe na celou noc). Řezy změknou a budou lahodné.