Suroviny

Těsto:

200 g

máslo

100 g

kr. cukr

1 ks

žloutek

20 g

droždí

500 ml

mléko

1 bal.

vanilkový cukr

1 lžička

prášek do pečiva

1/2 lžičky

sůl

400 g

hladká mouka

Nádivka:

200 ml

smetana

200 g

čokoláda

2 ks

vejce

1 ks

bílek

2 lžíce

hladká mouka

3 lžíce

mléko

Dále budeme potřebovat:

100 g

hořká čokoláda

2 lžíce

olej

Postup receptu

  1. Nejdříve si připravíme čokoládovou nádivku. Smetanu zahřejeme, přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Přidáme 2 vajíčka, jeden bílek a mixérem vyšleháme do hladké pěny. Mléko a mouku důkladně vymícháme a přidáme k čokoládové hmotě. Promícháme a zakryjeme alobalem. Necháme vychladnout.
  2. Mléko ohřejeme, přidáme droždí a 1 lžičku cukru. Necháme připravit kvásek.
  3. Máslo s cukrem utřeme do pěny, přidáme žloutek, vanilkový cukr, kvásek a krátce šleháme. Z mouky oddělíme 2 lžíce a přidáme ji spolu s práškem do pečiva do vymícháné máslové hmoty. Vyhneteme hladké těsto, které rozdělíme na 3 stejné díly.
  4. Každou část těsta rozválíme na pomoučené (2 lžíce, které jsme oddělili) pracovní desce do obdélníku (23 x 30 cm). Jeden plát přendáme na plech, který jsme vystlali pečícím papírem. Navrstvíme 1/2 krému, položíme druhý plát těsta, který propícháme vidličkou, zalijeme druhou polovinou krému a položíme třetí plát těsta.
  5. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca půl hodinu.
  6. Vrch upečeného koláče polijeme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali olej. Necháme ztuhnout a ostrým nožem nakrájíme na úhledné řezy.