Suroviny

Kuličky:

200 g

jemný tvaroh

50 g

moučkový cukr

150 g

kokos

Krém:

500 ml

mléko

4 ks

žloutek

200 g

kr. cukr

1 bal.

vanilkový cukr

50 g

hladká mouka

200 g

máslo

Těsto:

200 g

máslo

150 g

moučkový cukr

3 ks

vejce

1 ks

bílek

300 g

polohrubá mouka

2 lžičky

prášek do pečiva

150 g

zakysaná smetana

30 g

kakao

40 ml

mléko

Postup receptu

  1. Nejdříve si připravíme kokosové kuličky. Všechny suroviny na přípravu kuliček smícháme v jednom hrnci a z hmoty vytvarujeme 24 kuliček. Odložíme do lednice na půl hodinu.
  2. Z mléka, žloutků, cukru, mouku a vanilky uvaříme hustý pudink, který zakryjeme fólií a necháme vychladnout. Máslo mixérem vyšleháme do pěny, postupně po lžících přidáme vychladlý pudink a vyšleháme krém.
  3. Připravíme si formu, kterou vymažeme olejem. Máslo s cukrem vyšleháme do pěny, postupně zašleháme jedno vajíčko po druhém, přidáme 1 bílek a nakonec i mouku smíchanou s práškem do pečiva. Těsto rozdělíme na 2 části. Do jedné přidáme kakao, které jsme smíchali v mléce (40 ml).
  4. Světlé těsto navrstvíme na dno vymazaného plechu, na světlé těsto navrstvíme kakaové a poklademe kuličky. Jemně je vtlačíme do kakaového těsta. Takto připravený plech dáme do předem vyhřáté trouby a necháme péct cca 35-40 minut při teplotě 190 stupňů. Upečené necháme vychladnout.
  5. Do vychladlého krému mixérem zašleháme zakysanou smetanu. Natřeme na koláč a vrch ještě ozdobíme čokoládovou rýží a podáváme.