Suroviny

Těsto:

135 g

máslo

3 lžičky

instantní káva

105 g

moučkový cukr

3 ks

vejce

1 bal.

vanilkový cukr

120 g

hladká mouka

30 g

kakao

1/2 lžičky

prášek do pečiva

1/2 lžičky

sůl

Tmavá vrstva:

3 lžičky

instantní káva

3 lžičky

teplá voda

150 g

Nutella nebo oříšková náterka

375 ml

smetana ke šlehání

1 bal.

ztužovač

Světlá vrstva:

2 bal.

prášková šlehačka Dr. Oetker

300 ml

mléko

2 bal.

ztužovač

3 lžičky

moučkový cukr

Na ozdobu:

kvalitní hořká čokoláda

Postup receptu

  1. Máslo rozpustíme a do rozpuštěného přidáme 3 lžičky instantní kávy. Důkladně vyšleháme mixérem, přidáme vanilkový a moučkový cukr, jedno vajíčko po druhém. Vyšleháme hladkou hmotu, do které přidáme smíchanou mouku se solí, práškem do pečiva a kakaem.
  2. Takto připravené těsto navrstvíme na plech, který jsme vystlali papírem na pečení. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 150 stupňů cca 15 – 20 minut. Upečené těsto vyjmeme a necháme vychladnout.
  3. Do teplé vody přidáme kávu a mícháním ji rozpustíme. K rozpuštěné kávě přidáme nutelu a promícháme. Smetanu spolu se ztužovačem vyšleháme do tuhé šlehačky a přidáme nutelu. Promícháme, ale ne mixérem – gumovou metličkou. Navrstvíme na vychladlý korpus a odložíme do chladničky ztuhnout nejméně na 4 hodiny (já jsem koláč nechala v chladničce odpočívat celou noc).
  4. Druhý den vyšleháme práškovou šlehačku ve studenem mléce se ztužovačem a cukrem do tuhé šlehačky, navrstvíme na koláč a pěkně uhladíme. Koláč znovu odložíme do ledničky na 2 hodiny a vrch ozdobíme strouhanou čokoládou.