Suroviny

Světla piškota:

4 ks

vejce

4 lžíce

kr. cukr

4 lžíce

polohrubá mouka

1/2 bal.

prášek do pečiva

Tmavá piškot:

4 ks

vejce

4 lžíce

kr. cukr

3 lžíce

polohrubá mouka

1 lžíce

kakao

1/2 bal.

prášek do pečiva

Krém:

2 bal.

vanilkový pudink

700 ml

mléka

8 lžic

kr. cukr

250 ml

smetana

Punč:

250 ml

voda

200 g

kr. cukr

2 ks

pomeranč

100 ml

rum

Čokoládová poleva:

150 ml

voda

100 g

kr. cukr

200 g

hořká čokoláda

100 ml

rum

Dále budeme potřebovat:

100 g

vlašské ořechy

500 ml

smetana ke šlehání

čokoládová rýže

Postup receptu

 1. Světla piškota:
  Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny a postupně přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Připravené těsto navrstvíme na plech (25 x 35 cm), který jsme vystlali papírem a upečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů.
 2. Tmavá piškota:
  Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny a postupně přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Připravené těsto navrstvíme na plech (25 x 35 cm), který jsme vystlali papírem a upečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů.
 3. Krém:
  700 ml mléka dáme ohřát na oheň, přidáme pudinkové prášky, cukr a uvaříme hustý krém. Hustý krém zakryjeme fólií a necháme vychladnout. 250 ml smetany vyšleháme do tuhé pěny a přidáme ji k pudinku. Spojíme.
 4. Punč:
  250 ml vody dáme ohřát na oheň. Přidáme cukr a rozvaříme ho. Když máme cukr rozpuštěný, přidáme šťávu z pomerančů a nastrouhanou kůru z jednoho pomeranče. Přidáme rum a chvíli povaříme.
 5. Čokoládová poleva:
  150 ml vody dáme ohřát, přidáme cukr a chvíli povaříme. Přidáme na kousky nalámanou čokoládu a rum. Spojíme a necháme mírně vychladnout.
 6. Připravíme si  větší zapékací misku. Na dno naskládáme natrhané tmavé těsto, nalijeme polovinu punče, naneseme třetinu krému, posypeme nasekanými vlašskými ořechy a zalijeme čokoládovou polevou. Natrháme světlé těsto, které zalijeme druhou polovinou punče, naneseme druhou třetinu krému, posypeme nasekanými ořechy a zalijeme druhou polovinou čokoládové polevy. Navrstvíme zbývající krém, vyšlehanú šlehačku a vrch posypeme čokoládovou rýží. Necháme ztuhnout a podáváme. Dobrou chuť!