Suroviny

Těsto:

5 ks

vejce

200 g

krystalového cukru

5 lžic

vody

200 g

mletého máku

120 g

špaldové mouky

1 bal.

prášku do pečiva

1 bal.

vanilkový cukr

kůra z jednoho citronu

špetka soli

Náplň:

2,5 dcl

mléka

1 bal.

vanilkový pudink

1 bal.

vanilkový cukr

120 g

krystalového cukru

150 g

másla

šťáva z jednoho citronu

Poleva:

250 g

moučkový cukr

2 lžíce

itronová šťáva

1 lžíce

olej

1 lžíce

horká voda

Postup receptu

  1. Z bílků a soli si ušleháme tuhý sníh, do kterého přidáme cukr – dobře vyšleháme a postupně přidáváme vodu, žloutky, mák citr. kůru a mouku smíchanou s práškem do pečiva.
  2. Těsto vylijeme na plech (cca 30×40 cm) vyložený mastným papírem a upečeme při teplotě cca 175 stupňů. Po upečení těsto vyjmeme a necháme vychladnout. Po vychladnutí těsto opatrně obrátíme, papír stáhneme a prořízneme ho podélně na dva stejné pásy.
  3. Náplň: Z mléka, kr. cukru, vanilky a pudinku si uvaříme hustou kaši, kterou necháme vychladnout. Máslo si vyšľaháme do pěny a opatrně po částech při nejmenší rychlosti přidáváme vychladlý pudink a citrónovou šťávu.
  4. Na tác si položíme jeden plát těsta (směrem nahoru stranou na které byl nalepen papír), natřeme celým množstvím nádivky a přikryjeme druhým plátem k náplni (stranou,na které byl papír) a dobře přitlačíme.
  5. Poleva: Z uvedených surovín si utřeme cukrovou polevu a polijeme koláč. Necháme vyschnout.
  6. Nakonec koláč po krajích pěkně ořežeme a nařežeme na úhledné řezy. Nejlépe se řeže když ještě není úplně ztuhlá poleva mokrým zoubkovaným nožem. Dobrou chuť!