Suroviny

Těsto:

500 g

hladká mouka

1/2 bal.

prášek do pečiva

špetka

sůl

1 ks

bílek

150 g

moučkový cukr

150 g

máslo

150 g

zakysaná smetana

2 lžíce

rum

Krém:

600 ml

sladká smetana (15 procent)

600 ml

mléka

150 ml

Baileys likér

150 g

kr. cukr

150 g

bílá čokoláda

150 g

nugátový krém (podobný nutella)

150 g

mleté lískové ořechy

1/2 lžičky

perníkové koření

2 bal.

nugátový pudink

100 g

kukuřičný škrob

200 g

máslo

Glazura:

200 g

bílá čokoláda

3 lžíce

olej

3 lžíce

mléko

150 g

mleté lískové ořechy

1 lžička

skořice

Postup receptu

  1. Ze všech surovin dohromady jsem vypracovala těsto, šlo to krásně.. Připravené těsto si odložíme do lednice na 1 hodinu.
  2. Odleželé těsto si na pracovní desce (nebo silikonové podložce) rozdělíme na 6 částí a rozválíme. S těstem byste neměli mít žádné problémy – je hladké a nemělo by se trhat. (Rozměr jednoho těsta je cca 30 x 40 cm).
  3. Připravené těsta si upečeme při teplotě 180 stupňů na plechu, který jsme si vystlali papírem. Pečeme cca 4-5 minut.
  4. Upečené necháme vychladnout, případně ořízneme kraje.
  5. Připravíme si krém. Lískové ořechy si pomocí mixéru rozšleháme na máslo, přidáme perníkové koření a následně přidáváme likér a 300 ml mléka, ve kterém jsme si rozpustili bílou čokoládu. Spojíme a dále přidáváme nugátový krém. Ve zbylém mléce si rozmícháme pudinkový prášek, kukuřičný škrob a cukr. Přidáme smetanu a uvaříme hustou kaši, kterou necháme vychladnout.
  6. Máslo si utřeme do pěny a postupně přidáváme uvařený pudink střídavě s oříškovou hmotou. Takto připravenou hmotu si rozdělíme na 6 částí do misek a zakryjeme je fólií, aby se nám na vrchu nevytvořila kůra. Odložíme do lednice na půl hodinu.
  7. Můžeme vrstvit. Na každý upečený plát si navrstvíme náplň a ukládáme na sebe. Nemusíme stláčet, stačí pěkně uhladit. Koláč odložíme do chladničky nebo na chladné místo a necháme odstát celou noc – tak dokonale změkne a bude vláčný.
  8. Na druhý den si připravíme glazuru – bílou čokoládu si rozpustíme, přidáme olej, mléko a spojíme. Navrstvíme na koláč a pěkně uhladíme. Na pánvi si opražíme mleté ​​ořechy, které posypeme skořicí a zamícháme. Nasypeme je na čokoládovou polevu, která ještě nestuhla.
  9. Nakrájíme na úhledné řezy a podáváme. Dobrou chuť!