Suroviny

Tmavé těsto:

25 dkg

polohroubé mouky

1

celé vejce

1 dcl

mléka

1/2 balíčku

prášku do pečiva

1 lžíce

oleje

2 dkg

kakaa

8 dkg

cukru

Světlé těsto:

5

vajec

4 lžíce

vody

15 dkg

cukru

15 dkg

polohroubé mouky

1/2 balíčku

prášku do pečiva

1 polévková lžíce

citrónové šťávy

Krém:

5 dcl

mléka

4 lžíce

hladké mouky (vrchovaté)

25 dkg

másla nebo margarínu

20 dkg

cukru

1 balíček (10g)

vanilkový cukr (Bourbon)

Šlehačka:

2,5 dcl

smetany ke šleháni

1 balení

stužovače šlehačky (SmetaFix Dr. Oetker)

Postup receptu

  1. Hnědé těsto:  Vejce, mléko a olej smíchame dohromady, přidáme sypké suroviny – cukr, mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakao. Těsto rozdelíme na polovinu a pečeme samostatne na papíru na 180 stupňů po dobu 7-8 minut.
  2. Světlé těsto:  Žloutka oddelíme od bílku. Bílka vyšleháme s citrónovou šťávou, postupně přidávame cukr. Vyšleháme do husté pěny, snížime otáčky na mixéru, přidáme lžíci vody a pak po jednom žloutku. Mouku smíchame s práškem do pečiva a už jen vařeškou vmíchame do směsi. Těsto rozdelíme na polovinu a pečeme samostatne na papíru – 180 stupňů po dobu asi 15-20 minut.
  3. Krém: Z mléka a mouky uvaříme hustý pudink, odstavíme s plotny a do ješte vroucího přidáme máslo, míchame do rozpuštění, postupně přimíchame cukr a vanilku.
  4. Krém rozdělíme na 4 části. Tmavé těsto potřeme čtvrtinou krému, přikryjeme svétlým těstem, znova krém, světlé těsto, krém, navrch tmavé tésto, ktoré potřeme zbylým krémem. Navrch navrstvíme dotuha vyšlehanou šlehačku se stužovačem. Můžeme posypat čokoládovymi hoblinkami. Dobrou chuť.