Suroviny

Ořechové těsto:

5 ks

vejce

100 g

vlašské mleté ořechy

150 g

kr. cukr

80 g

polohrubá mouka

50 g

kukuřičný škrob

1 lžička

prášek do pečiva

120 ml

olej

Tvarohové těsto:

600 g

jemný tvaroh

300 g

moučkový cukr

6 ks

vejce

1/2 lžíce

hladká mouka

1/2 lžíce

kukuřičný škrob

125 g

máslo

1 lžička

prášek do pečiva

Krém:

500 ml

mléka

5 lžic

hladká mouka

2 bal.

vanilkový cukr

200 g

moučkový cukr

250 g

máslo

Postup receptu

  1. Máslo s cukrem vymícháme do pěny a postupně přidáme jeden žloutek po druhém. Přidáme tvaroh, mouku smíchanou s kukuřičným škrobem a práškem do pečiva a nakonec i vymíchání sníh z bílků.
  2. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech o velikosti 20 x 30 cm, který jsme si vystlali papírem a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů po dobu cca 30 minut.
  3. Připravíme si ořechové těsto. Bílky si oddělíme od žloutků. Bílky si vyšleháme na tuhý sníh, postupně přidáme cukr a stále šleháme. Přidáme jeden žloutek po druhém a mixérem důkladně spojíme. Nakonec přidáváme mouku, smíchanou s kukuřičným škrobem, práškem do pečiva a s mletými vlašskými ořechy, olej a jemně vařečkou promícháme.
  4. Takto připravené ořechové těsto si navrstvíme na plech o velikosti 40 x 60 cm (nebo stejný plech, jaký jsme použili při prvním těste a následně upečené těsto rozřízneme podélně), který jsme si vystlali papírem a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů, pokud se nám kraje nebudou odlepovat od hran plechu.
  5. Upečené těsto si necháme vychladnout a rozřízneme na polovinu.
  6. Připravíme si krém. V mléce si rozpustíme vanilkový cukr, přidáme hladkou mouku, kterou si rozmícháme, abychom neměli hrudky. Uvaříme hustou hmotu.
  7. Máslo si vymícháme s moučkovým cukrem do pěny a postupně přidáme vychladlou hmotu.
  8. Můžeme vrstvit. Na ořechové těsto si natřeme 1/2 krému, položíme tvarohové těsto, znovu natřeme krém a položíme ořechový plát těsta. Vrch potřeme malou vrstvou krému a posypeme mletými ořechy.
  9. Necháme v lednici odstát minimálně 4 hodiny. Nakrájíme na úhledné řezy a podáváme. Dobrou chuť!