Suroviny

Těsto:

500 g

hladká mouka

1 ks

vejce

150 g

moučkový cukr

1 lžička

soda bikarbona

50 g

máslo

2 lžíce

sladká smetana

1 lžíce

kakao

Krém:

150 g

kr. cukr

2 bal.

vanilkový pudink

500 ml

mléka

150 g

máslo

Vrch:

2 bal.

šlehačka v prášku

2 bal.

Smetafix

1 lžíce

moučkový cukr

50 g kr.

cukr na karamel

100 ml

vaječný likér

Postup receptu

  1. Na pracovní desku si prosejeme hladkou mouku. Do středu si uděláme důlek, přidáme vajíčko, jedlou sodu, moučkový cukr, měkké máslo a 2 lžíce smetany. Spolu zpracujeme a postupně přidáváme i kakao. Zpracované těsto si rozdělíme na 5 částí. (Pokud by bylo těsto velmi tuhé, přidáme pár kapek mléka.)
  2. Každou část těsta si rozválíme (22×33 cm). Ukládáme na plech, který jsme si vyložili papírem, popícháme vidličkou a dáme péct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů po dobu cca 8 minut. Upečené těsta necháme vychladnout.
  3. Do hrnce si dáme kr. cukr a necháme ho na ohni zkaramelizovat. Když máme cukr zkaramelizovaný, přidáme mléko, ve kterém jsme si rozmíchali pudinkové prášky. Teplotu snížíme a stále mícháme, dokud hmota nezhoustne. Hustou hmotu odstavíme a necháme vychladnout.
  4. Do vychladlé hmoty přidáme měkké máslo a mixérem vyšleháme. Krém uložíme do lednice a necháme ztuhnout. Vychladlý krém rozdělíme na 4 stejné části.
  5. Plát těsta potřeme vaječným likérem a necháme chvíli odstát, aby těsto likér nasáklo. Potřeme krémem a uložíme další plát těsta, který znovu potřeme likérem a navrstvíme nádivku. Takto postup opakujeme až po poslední těsto. Uložíme do chladničky – případně můžeme zatížit knihami, abychom měli řezy úhledné.
  6. Na druhý den si připravíme šlehačku, kterou vyšleháme spolu se Smetafixem a cukrem – navrstvíme na koláč. Ozdobíme drceným karamelem. Dobrou chuť!