Suroviny

Těsto bílé:

3 ks

vejce

160 g

moučkový cukr

160 g

máslo

160 g

hladká mouka

1 lžička

prášek do pečiva

Těsto tmavé:

3 ks

vejce

160 g

moučkový cukr

160 g

máslo

130 g

hladká mouka

30 g

kakao

1 lžička

prášek do pečiva

Těsto obyčejné:

4 ks

vejce

4 lžíce

moučkový cukr

4 lžíce

hladká mouka

1 lžička

prášek do pečiva

350 ml

meruňkový džem

Krém:

500 ml

mléka

5 lžic

dětská krupice

100 g

máslo

80 g

moučkový cukr

1 lžička

vanilkové aroma

Vrch:

100 g

čokoláda hořká

čokoláda bílá na strouhání

Postup receptu

  1. Nejdříve si připravíme tmavé a bílé těsto. Tmavé: vajíčka si s cukrem vyšleháme do pěny a následně přidáme měkké máslo a dobře vymícháme. Přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Bílé: postup je stejný jako při tmavém cestě, jen s rozdílnou gramáží mouky.
  2. Takto připravené těsta si dáme péct do předem vyhřáté trouby na 170 stupňů po dobu cca 20 minut. Upečené necháme vychladnout.
  3. Zatímco se chladí těsta, připravíme si základní těsto. Vajíčka si vyšleháme s cukrem do pěny, přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva. Dáme péct do trouby po dobu cca 15 minut při teplotě 180 stupňů. Upečené necháme vychladnout.
  4. Připravíme si nádivku. Do mléka si dáme krupici a uvaříme hustou kaši. Necháme vychladnout. Máslo s cukrem si vymícháme do pěny, přidáme vanilku a vychladlou kaši. Vše spolu důkladně smícháme a odložíme do chladničky.
  5. Upečené a vychladlé korpusy si upravíme nožem. Bílé a tmavé těsto si nakrájíme na proužky (asi 2 cm široké). Na základní korpus si natřeme marmeládu a na marmeládu 1/2 vychlazeného krému. Začneme vrstvit pásky – střídavě tmavé a světlé těsto. Potřeme marmeládou a ukladáme další vrstvu – na bílý pásek položíme tmavý atd. Znovu potřeme džemem a zbylou nádivkou. Odřezky, které zbyly po úpravě jednotlivých korpusů si namrvíme a navrstvíme na nádivku. Pěkně utlačíme (můžeme i zatížit knihou) a odložíme do lednice na minimálně 2 hodiny.
  6. Vrch polijeme roztopenou hořkou čokoládou a ozdobíme hoblinami z bílé čokolády. Dobrou chuť!