Suroviny

100 g

rýže basmati

2 ks

mrkev

100 g

květák

50 g

fazolové lusky

20 g (6-7 stroužků))

česnek

10 g (2 cm)

čerstvý zázvor

5 g

zelené chilli

1 lžíce (2 g))

římský kmín

2-3 ks

bobkový list

2 lžičky

sůl

0,5 lžičky

mletá kurkuma

2 lžičky

mletý koriandr

1 lžička

mleté červené chilli

1 ks

anýz

3 ks

zelený kardamon

1 lžička

Biryani Masala

2 ks

brambory

4 ks

čerstvé listy koriandru

Postup receptu

  1. Opláchneme rýži. Namočíme v horké vodě na 15 min.
  2. Zvlášť do hrnce dáme 2 lžíce kokosového oleje, bobkový list. Až je olej horký dodáme římský kmín, na kostky nakrájené brambory a mrkve. Pokud máte čerstvé fazolové lusky nebo čerstvý květák, tak dodáme také (mražené až později). Dodáme sůl, kurkumu, mletý koriandr a červené chilli. Zamícháme a přikryjeme pokličkou. Na mírném až středním ohni průběžně mícháme po dobu 5 – 7 minut.
  3. Přídáme na proužky nakrájenou cibuli a zamícháme. Přidáme anýz a kardamon. Pokud máte mražený květák a mražené lusky, tak ty přidáme v této fázi. Mícháme, opět přikryjeme pokličkou a průběžně mícháme (5 – 7 minut).
  4. V hmoždíři zatím rozmělníme na pastu česnek se zázvorem dohromady. Pokud nemáte hmoždíř, tak zázvor nakrájejte na co nejmenší kousky a česnek protlačte lisem na česnek. Česneko-zázvorovou pastu přidáme do hrnce a zamícháme. Vsypeme biryani masala – tato indická směs koření dodá celému jídlu jedinečnou chuť. Zamícháme.
  5. Namočenou rýži vlejeme i s vodou do zeleninové směsi (vody ale nesmí být moc, tak mírně pod hranici zeleniny). Přikryjeme pokličkou na cca 10 minut, dokud se rýže neuvaří.
  6. K dozdobení a obohacení chuti nakrájíme listy koriandru a posypeme jím každou porci. Dobrou chuť