SUROVINY

Sušenkový základ

150 gsušenky

80 gmáslo

2 kstwix tyčinky (nebo verze z lidl)

Krém

620 gjemný tvaroh

200 gcream cheese/ pomazánkové máslo

200 gzakysaná smetana

2 ksvejce

2 kstwix tyčinky

2 lžícekaramelový pudinkový prášek

80 gmoučkový cukr

Karamel

100 gkrystalový cukr

40 gmáslo

80 mlsmetana ke šlehání

Čokoládová poleva

100 ghořká čokoláda

100 mlsmetana ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozmixujeme. Přidáme máslo pokojové teploty nebo rozpuštěné v mikrovlnce a opět promixujeme. Směs vysypeme do kulaté formy (průměr 24cm) vystlané pečícím papírem (pouze spodek) a rovnoměrně dáme na dno. Dáme předpéct do trouby vyhřáté na 180 stupňů 8-10 minut.
  2. Dvě twix tyčinky rozmixujeme a vysypeme na sušenkový základ. Další dvě také rozmixujeme a použijeme do krému. Tvaroh a cream cheese krátce vyšleháme. Zašleháme smetanu a vajíčka. Nakonec přidáme cukr, pudinkový prášek, dvě rozmixované tyčinky a vše spolu prošleháme.
  3. Vylijeme na předpečený základ a pečeme při teplotě 155 stupňů přibližně 50 minut. Během pečení dáváme na dno trouby plech s vodou. Po dopečení necháme cheesecake vychladnout alespoň půl hodiny v pootevřené troubě, teprve poté jej vyjmeme.
  4. Na přípravu karamelu dáme cukr do hrnce a necháme ho roztát. Průběžně mícháme. Když je cukr zcela rozpuštěn na hladkou směs, přidáme máslo a okamžitě mícháme. Když se máslo s cukrem propojí, přilijeme smetanu. Nelekněte se, začne to bublat. Znovu hned mícháme, aby se nám všechno propojilo. Mícháme do zhoustnutí a poté odstavíme z ohně.
  5. Karamel necháme mírně vychladnout. Před politím cheesecake-u jej promícháme a následně vylijeme a rovnoměrně rozetřeme na vychladlý cheesecake. Odložíme do chladničky a připravíme čokoládovou polevu.
  6. Smetanu dáme do hrnce a zahřejeme. Když je teplá, odstavíme z ohně, přidáme nalámanou čokoládu a mícháme, až se čokoláda rozpustí. Vznikne nám hladká poleva. Polevu vylijeme na karamelovou vrstvu. Připravený cheesecake odložíme na noc do chladničky.