SUROVINY

Sušenkový základ

200 gsušenky bez cukru (zn. Gullón), případně mohou být i jakékoli jiné sušenky

60 gmáslo

1 lžičkamletá skořice

Náplň

500 gjemný tvaroh

150 gpomazánkové máslo

2 ksvejce

60 gtřtinový cukr

2 lžícevanilkový pudinkový prášek

1 lžičkamletá skořice

4 ksjablka

1 ksskořicový cukr

voda

Poleva

1 ksjablko

1 lžičkamletá skořice

1/2 bal.vanilkový pudinkový prášek

50–100 mlvoda

20 gvanilkový protein (není třeba)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozmixujeme spolu se skořicí. Přidáme máslo pokojové teploty a znovu promixujeme. Směs vysypeme do kulaté formy o průměru 24 cm, vystlané pečícím papírem (pouze dno). Směs rovnoměrně upěchujeme na dno formy. Dáme předpéct do trouby vyhřáté na 180 stuňů na 8–10 minut.
  2. 4 jablka očistíme a nakrájíme nadrobno, smícháme se skořicovým cukrem, zalijeme vodou a vaříme do změknutí.
  3. Následně jablka ponorným mixérem rozmixujeme na pyré (mně vyšlo přibližně 450g).
  4. Tvaroh s pomazánkovým máslem vyšleháme. Přišleháme vajíčka a jablečné pyré. Nakonec přidáme pudinkový prášek, skořici, cukr a pořádně promícháme.
  5. Připravenou náplň vylijeme na sušenkový základ a pečeme při teplotě 155 stupňů přibližně hodinu. Při pečení cheesecaku dávám na spodek trouby plech s vodou. Po dopečení necháme koláč vychladnout v pootevřené troubě alespoň půl hodiny.
  6. Na polevu očistíme jablko a nastrouháme ho na hrubo. Přidáme skořici a pudinkový prášek rozmíchaný ve vodě. Za průběžného míchání vaříme do zhoustnutí. Následně můžeme přimíchat protein. Nakonec směs rozmixujeme ponorným mixérem.
  7. Polevu, ne horkou, rozetřeme na vychladlý cheesecake a odložíme do chladničky. Před podáváním jsem cheesecake ještě dozdobila podušenými jablíčky.