SUROVINY

Těsto:

(1 hrnek = 250 ml)

2 ksvejce

3/4 hrnkukrystalový cukr

1/2 hrnkuolej

2 hrnkyhladká mouka

1 hrnekmléko

1 bal.vanilkový cukr

1 bal.prášek do pečiva

3 lžícekakao

2 lžíceGranko

Krém:

700 mlmléko

2 bal.vanilkový pudink

podle chutikrystalový cukr

500 gjemný tvaroh

podle chutirum

125 gmáslo

Poleva:

100 ghořká čokoláda

400 gzakysaná smetana

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky vyšleháme s cukrem a vanilkou do pěny. V druhé misce vyšleháme bílky do tuhé pěny. Obě hmoty spojíme, přidáme mléko, olej, mouku smíchanou s práškem do pečiva. Těsto rozdělíme na dvě části – jednu větší a jednu menší část. Do menší části přidáme granko a kakao. Zlehka promícháme.
  2. Světlé těsto nalijeme do tukem vymazaného a moukou vysypaného plechu a na vrch nalijeme tmavé těsto. Upečeme při teplotě 180 stupňů po dobu asi 25 minut – sledujeme.
  3. V mléce rozmícháme pudinkové prášky, přidáme cukr podle chuti a uvaříme hustý pudink, který necháme mírně vychladnout. Do mírně vychladlého pudinku přidáme máslo a mícháním ho rozpustíme. Přidáme i rum a také jemný tvaroh. Promícháme.
  4. Připravený pudinkový krém navrstvíme na vychladlé těsto a poklademe čerstvé maliny. Klidně ovoce můžete vynechat. Já jsem v chladničce měla poslední úrodu ze zahrady, tak jsem ji chtěla spotřebovat.
  5. Vrch polijeme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali zakysanou smetanu. Vidličkou uděláme vzory a necháme pořádně ztuhnout.