SUROVINY

Těsto:

15 ksvejce

21 PLkrystalový cukr

21 PLpolohrubá mouka

6 PLvoda

1,5 bal.prášek do pečiva

Punč:

200 mlčervený sirup (jahodový, malinový)

100 mlvoda

100 mlrum

1 kscitrón /šťáva/

moučkový cukr

červená gelová potravinářská barva

Poleva:

250 gmoučkový cukr

1 PLvařící voda

2 PLcitronová šťáva

červená gelová potravinářská barva

Na potření těsta:

400 grybízový džem

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Těsto: 
  Vnádobě vyšleháme 5 bílků se špetkou soli, po částech zašleháme 7 polévkových lžic cukr, po jednom 5 žloutků, 2 polévkové lžíce vody a jemně zamícháme 7 polévkových lžic mouky s polovinou prášku do pečiva. Upečeme na plechu s vyššími okraji na papíře na pečení. Plech rozměr 30×40 cm. Teplota 180 ° C 20 minut. Necháme vychladnout. Upečeme 3 piškoty, každou z 5 vajíček.
 2. Punč:
  Sirup, vodu, rum a citrónovou šťávu smícháme, přidáme podle potřeby cukr a červenou potravinářskou barvu rozmíchanou v malé části vody.
 3. Poleva:
  Moučkový cukr vícekrát prosejeme, přidáme vařící vodu, citrónovou šťávu dle chuti a červenou potravinářskou gelovou barvu. Mícháme, dokud je poleva pěkná hladká.
 4. Z vychladlých plátů stáhneme papír a vrchní vrstvu, která se vytvořila při pečení. První piškot potřeme silnější vrstvou rybízového džemu, přiložíme druhý plát, jemně přitlačíme, polijeme punčem, asi 1-2 cm od okraje, potřeme znovu džemem a přiložíme poslední piškot. Jemně přitlačíme, odložíme do chladu a zatížíme asi na 12 hodin.
 5. Polijeme polevou, necháme mírně zaschnout, ne zcela, aby se poleva nelámala. Můžeme ozdobit tmavou čokoládovou polevou. Pokrájíme horkým nožem na řezy. Dobrou chuť!