SUROVINY

350 gkrůtí prsa

špetkasoda bikarbona

4 kskapustové listy

1 ksrohlík

1 ksvejce

sůl, mletý pepř

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Do hrnce jsem dala vodu a jedlou sodu, vložila jsem listy a spařila jsem je (5 min). Listy jsem vybrala a nechala vychladnout. Odstranila jsem z listů hrubé blány. Sodu přidávám do vody proto, aby listy zůstaly krásně zelené.
  2. Krůtí prsa jsem umyla, osušila. Rozdělila jsem je na jednu větší a jednu menší část.
  3. Větší část jsem přes mikrotenový sáček rozklepala. Osolila, okořenila. Na maso jsem položila listy. Tu zhrublou část jsem odřízla a nechala pouze tu krásně zelenou část.
  4. Připravila jsem si nádivku. Původně jsem chtěla do nádivky vložit i domácí uzenou klobásu, jenže se mi to zdálo příliš hrubé a tak jsem klobásu upekla jen tak.
  5. Nakrájela jsem jeden rohlík na kostky, přidala jsem mletý pepř a vejce a všechno jsem smíchala. Náplň jsem položila na listy a svinula. Svázala jsem kuchyňským provázkem. Roládu jsem položila na plech, který jsem trošku polila olejem. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a pekla jsem ji 15 min. Potom jsem roládu přeložila na pánev a opekla dorůžova ze všech stran.
  6. Hotovou roládu jsem vyložila na krájecí desku. Odstranila jsem motouzy a nakrájela na plátky. Podávala jsem s domácími hranolkami a dýňovou čalamádou. Přeji vám dobrou chuť.