SUROVINY

Těsto:

5 ksvajec
120 gkr. cukr
125 gpolohrubá mouka
1 bal.prášek do pečiva

Krém:

1 lzakysaná smetana 18%
5 bal.vanilkový cukr
3 konzervy mandarinky

Vrch:

150 mlSunquick (mandarinkový sirup)
šťáva z mandarinek + voda do 900 ml
2 bal.Zlatý klas nebo vanilkový pudink

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z bílků a cukru ušleháme tuhý lesklý sníh, do kterého postupně přidáváme jeden žloutek po druhém a za každým důkladně vyšleháme celou hmotu. Na závěr přimícháme vařečkou mouku smíchanou s práškem do pečiva a těsto navrstvíme do plechu. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 15-20 minut. Nepečte těsto příliš dlouho, jinak ho vysušíte.
  2. Mandarinky necháme na sítku okapat – šťávu nevylévejte, ale necháme si ji na vrchní část. Smetanu utřeme s vanilkovým cukrem, přidáme okapané mandarinky a promícháme. Navrstvíme na těsto, pěkně uhladíme a odložíme do lednice – nejlépe na celou noc, ale pokud nestíháte, nechte tak 2-3 hodiny.
  3. Do odměrky nalijeme šťávu z mandarinek a sirup. Přilijeme tolik vody, abychom spolu měli 900 ml. Přidáme 2 bal. zlatého klasu nebo vanilkového pudinku a důkladně utřeme, abychom neměli žádnou hrudku. Uvaříme hustý pudink, který odstavíme a v stdenom vodní lázni za stálého míchání necháme vychladnout. Navrstvíme na smetanovou vrstvu a znovu odložíme na 2-3 hodiny do chladničky.