SUROVINY

Těsto:

150 gmák
100 gkokos
100 gkr. cukr
100 glískové oříšky
8 ksbílky
4 ksžloutky

Krém:

4 ksžloutky
2 šálkymléko
1 bal.vanilkový pudink
1/2 šálkukr. cukr
1 lžícecitronová šťáva
2 lžícetřešňový likér
250 gmáslo

Dále budeme potřebovat:

450 gmražené višně
4 lžícekr. cukr
2 lžícecitronová šťáva
2 lžičkykukuřičný škrob

Vrch:

100 gbílá čokoláda
dle potřebyolej

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme do tuhé pěny a postupně přidáme cukr. Když je hmota tuhá a lesklá, přidáme žloutky – stále jeden po druhém. Pak přidáme mák, kokos, ořechy a jemně vařečkou promícháme.
  2. Těsto navrstvíme do dvou stejných plechů, které jsme vystlali pečícím papírem a pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 170 stupňů cca 20 minut. Upečená těsta necháme vychladnout.
  3. Žloutky, cukr a pudinkový prášek smícháme, přilijeme 1 šálek mléka a důkladně vymícháme hladkou hmotu bez hrudek. Zbylé mléko přivedeme k varu, přidáme rozmíchanou směs a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout.
  4. Máslo utřeme do pěny, přidáme po lžících vychladlý pudink a vymixujeme hladký krém. Na závěr přidáme citrónovou šťávu a alkohol.
  5. Ovoce dáme do hrnce, přidáme cukr a necháme ho rozpustit. Přidáme citronovou šťávu a promícháme. V misce vymícháme škrob s dvěma lžícemi vody a přidáme do hrnce. Přivedeme k varu a stáhneme z ohně. Necháme mírně vychladnout.
  6. Na jeden upečený plát těsta navrstvíme višňovou hmotu, navrstvíme krém, položíme druhý plát těsta a na vrch rozetřeme polevu z bílé čokolády, kterou připravíme následovně:
  7. Bílou čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a přidáme pár lžic oleje. Dáváme pozor, bílá čokoláda má tendenci srazit se :)