SUROVINY

Těsto:

1 šálkahladké mouky
1 lžičkaprášku do pečiva
80 gmasla
1/2 šálkycukru
1 ksvejce

Tvarohová plnka:

500 gtvarohu
1/2 šálkycukru
3 ksžloutky
1 lžícekrupice
100 gzakysané smetany
1 bal.vanilkového cukru

Pěna:

3 ksbílky
3 lžícekrystalového cukru

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Mouku smíchame s práškem do pečiva a rukou vyhneteme s máslem. Vejce vyšleháme s cukrem. Spojíme a pořádne vyhneteme do kuličky těsta. Zabalíme do mikrotenového sáčku a dáme odležet do ledničky na 30 minut.
  2. Na náplň vyšleháme v mixéru všechny ingredience do hladka.
    Na vrchní pěnovou plnku si vyšleháme bílky s cukrem.
  3. Vyjmeme těsto z ledničky, válečkem ho vyvalkáme a přeložíme do formy na pečení (průměr formy cca 24 cm). Můžeme udělat i vyšší okraje. Navrstvíme tvarohovou plnku.
  4. Pečeme na 180 stupňů asi 20 až 30 minut. Vyjmeme z trouby, navrstvíme pěnu a pečeme dalších 10 až 15 minut dozlatova. Vrch se nesmí spálit, má mít jen jemný zlatý nádech.
  5. Otevřeme troubu, vrchní část trochu poklesne a necháme koláč v otevřené troubě asi hodinku odpočívat. Nezapomeňme, že i při otevřené troubě proudí teplý vzduch, tak dávame pozor, ať se nám pěna nespálí, to ho raději vybereme dřív. Potom ho vyjmeme a necháme chladnout při pokojové teplotě. To už by měli vyskakovat na povrch zlaté kuličky cukru. (Trvá to asi 1-2 hodiny než se objeví, záleží na teplotě vzduchu). Až teprve můžeme koláček nechat zachladit v ledničce. Dobrou chuť!