Dnes mám pro vás mimořádně recept jen na krém. Žádný další skvělý recept na cupcakes jsem zatím neobjevila, takže se nebudu opakovat. Nicméně krém z Ruby čokolády mě velmi zaujal. Má takovou zvláštní, těžko definovatelnou chuť. Není příliš sladký, ale má díky červené čokoládě zajímavý chuťový tón.

Pokud o červené čokoládě slyšíte poprvé, tak je to nový druh čokolády, který se řadí vedle bílé, hořké a mléčné. Má lehce nakyslou, ovocnou chuť. Je vyrobena z kakaových bobů načervenalé barvy a to zcela bez použití barviv a ovocných příchutí. Jen velká škoda, že si svou růžovou barvu neudrží i při dalším zpracování. Na první pohled tak krém vypadá spíš jako bílý nebo krémový. 

Krém jsem v tomto případě použila na mini cupcakes, které jsem upekla podle receptů na Narozeninové cupcakes ve formě na mini muffiny. Jen jsem každý druh připravila jen z poloviční dávky. Výsledkem bylo 30 těchto malých roztomilých dortíků. Dávka krému mi vystačila úplně přesně. 

Krém z Ruby čokolády:

300 ml smetany ke šlehání 33%

120 g červené čokolády Ruby Callebaut

+ 100 g mascarpone k našlehání

Smetanu zahřejte k bodu varu a nalijte na čokoládu. Nechte chvilku odstát, pak vymíchejte stěrkou a promixujte tyčovým mixérem. Zakryjte folií (položte přímo na tekutinu) a dejte do lednice alespoň na 8 hodin vychladit. 

K vychlazenému základu přidejte mascarpone a společně vše vyšlehejte do pevného krému. Šlehejte při středních otáčkách, aby se krém nepřešlehal. 

Krém můžete použít na zdobení cupcakes, do dortu nebo do rolády. Mě tahle dávka vystačila na 30 mini cupcakes. Na zdobení jsem použila řezanou špičku „francouzská hvězda“ o průměru 15 mm.