Za pár dnů tu máme Velikonoce, svátky jara, a tak by se hodil recept na něco svěžího, jarního. A protože už jsem před časem slibovala něco citronového, volba byla jasná. Tartaletky z křehkého těsta plné jemného citronového krému. Vyvážená kombinace sladké a lehce nakyslé chuti, která ohromila i odpůrce citronových dezertů 

Receptů na citronový krém, tzv. lemon curd už jsem zkusila hodně, ale tenhle je fakt dokonalý. Podle zdroje by se mělo jednat o recept od Pierra Hermé a to už mluví samo za sebe. Je to prostě mistr cukrář a tenhle krém je luxusní. Jemnost mu dodává větší podíl másla, ale také příprava v mixéru. Taky už se Vám sbíhají sliny? 

Z níže uvedeného receptu připravíte asi 8 – 9 tartaletek o průměru cca 8 – 10 cm. Formičky s nepřilnavým povrchem koupíte např. u Tescomy. Já tentokrát použila ráfek o něco větší, takže mi vznikl takový menší „koláč“.

Křehké těsto na tartaletky:

90 g změklého másla
75 g cukru krupice
špetka soli
1 malé vejce
190 g hladké mouky

Změklé máslo prošlehejte s cukrem a solí, pak přidejte vejce. Není třeba šlehat do pěny, jen aby se všechno hezky spojilo.

Přidejte prosátou mouku a na malé otáčky promíchejte. Těsto se nespojí úplně, stačí drobenka. Těsto vyklopte na vál a rychle rukama dopracujte. Zabalte do folie a dejte do lednice vychladit, asi na hodinu.

Připravte si formičky na tartaletky a vymažte je máslem. Můžete použít tartaletky různých velikostí, nejlepší jsou ty s vyjímatelným dnem.

Těsto rozválejte na sílu asi 3 mm, dobře to jde mezi dvěma foliemi, vyložte jím jednotlivé formičky. Hezky upravte okraje a lehce zamáčkněte. Dejte do lednice na hodinu vychladit.

Troubu předehřejte na 170 stupňů. Tartaletky lehce propíchejte vidličkou, naskládejte na plech a dejte péct do vyhřáté trouby asi na 15 minut, až jsou lehce do zlatova. Délka pečení závisí na velikosti formiček a síle těsta. Nechte chvilkou vychladnout, pak opatrně vyklopte z formiček.

Citronový krém (lemon curd):

100 g vajec

120 g cukru krupice

80 g čerstvě vymačkané citronové šťávy

kůra ze 2-3 citronů (chemicky neošetřených) nebo citronový olej

150 g másla, pokojové teploty

Prsty promněte citronovou kůru s cukrem, až se uvolní olej z kůry a cukr lehce zvlhne. Pokud použijete citronový olej, tento krok vynechejte.

Vejce, cukr s kůrou a citronovou šťávou dejte do kastrolku, nejlépe s dvojitým dnem. Na mírném ohni zahřívejte za stálého míchání, až směs dosáhne teploty asi 85 stupňů.

Stáhněte z kamen a nechte zchladnout na 55-60 stupňů. Pokud Vám vadí kousky citronové kůry, krém můžete v této fázi propasírovat.

Po malých kouskách začnete přidávat změklé máslo do krému a pomocí tyčového mixéru mixujte do hladké emulze. Když spotřebujete všechno máslo, pokračujte ještě chvíli v mixování, až směs zesvětlí a lehce nabude. Tak trochu připomíná vzhledem majonézu :)) Místo tyčového mixéru můžete samozřejmě použít i klasický stolní mixér.

Citronový krém rozdělte do připravených, zcela vychladlých tartaletek a dejte chladit do lednice. Můžete ozdobit čerstvým ovocem a sekanými pistáciemi.