Kombinace tvarohu, máku a povidel asi nikoho z nás nepřekvapí, typická je především u kynutých koláčů nebo buchet. Proto jsem byla celkem zvědavá, jak obstojí tahle „trojkombinace“ v trochu neobvyklém provedení, piškotové roládě. Nebudu Vás napínat, obstála na výbornou, je úžasná.  

Měkoučký piškotový plát, ve kterém je část mouky nahrazena mletým mákem, jemný tvarohový krém a lehce nakyslá švestková povidla. Během pár minut máte upečeno, namazáno, srolováno a po krátkém chlazení už můžete krájet. 

Roládu jsem objevila ve své oblíbené kuchařce od Pavlíny Berzsiové, ale použila jsem pouze recept na piškotový plát. V krému bylo na můj vkus zbytečně moc másla i cukru. Já jsem ho připravila z tvarohu v kostce, kterému čím dál víc přicházím na chuť. Pro zjemnění jsem přidala mascarpone a trochu jogurtu. Na promazání jsem pak zvolila švestková povidla místo marmelády. Nevypadá to možná tak hezky, jahodová marmeláda je pěkně červená, ale chuťově mi tam ta povidla prostě pasovala víc   

Maková roláda:
3 vejce, bílky a žloutky zvlášť
80 g krupicového cukru
60 g hladké mouky
40 g mletého máku
1 lžíce vanilkového cukru

Troubu předehřejte na 200 stupňů, velký plech vyložte pečícím papírem. 

Žloutky vyšlehejte s polovinou krupicového cukru a vanilkovým cukrem do husté pěny. Bílky vyšlehejte se zbylým cukrem na pevný sníh. Obě hmoty zlehka spojte a opatrně vmíchejte prosátou mouku a mletý mák. 

Hmotu rozetřete na plech vyložený pečicím papírem (cca 30 x 40 cm) a pečte v troubě předehřáté na 200 stupňů asi 8 minut. Po upečení plát sejměte z plechu, poprašte moučkovým cukrem a otočte na papír nebo utěrku. Nechte vychladnout, pak papír opatrně sloupněte. 

Tvarohový krém:
250 g tvarohu v kostce (ne vaničkový)
125 g mascarpone
1-2 lžíce hustého bílého jogurtu (smetanový, řecký)
60-70 g moučkového cukru (případně více dle chuti)
1 lžička vanilkového cukru
+ švestková povidla na potření rolády

Tvaroh, jogurt a mascarpone společně promixujte, nejlépe to jde ve food procesoru nebo nádobě k tyčovému mixéru. Cílem je tvaroh zjemnit, odstranit případné hrudky. 

Přidejte moučkový a vanilkový cukr a dobře prošlehejte. Podle chuti můžete přisladit. 

Vychladlý plát rolády potřete povidly a po celé ploše rovnoměrně rozetřete krém. Pomocí pečícího papíru zatočte a dejte do lednice na 2-3 hodiny vychladit (nebo přes noc). 

Roládu vybalte z papíru a pocukrujte. Krájejte vroubkovaným nožem.