Když jsem tenhle závin pekla poprvé, udělala jsem jeden s makovou a jeden s ořechovou náplní. K mému překvapení byl ten makový mnohem lepší, takže teď už peču jedině makový. Je krásně měkký, vláčný a s pořádnou dávkou máku. Je ho tam víc než těsta, přesně jak to mám ráda 

Závin není moc sladký, šetřila jsem cukrem jak v těstě, tak v makové náplni. Podle chuti si ho můžete přisladit nebo po upečení pořádně pocukrujte. Kynuté těsto obsahuje větší množství másla, takže je závin krásně vláčný i další dny po upečení. Nechává se kynout jen krátce, jinak je příprava stejná jako u většiny kynutých těst. 

Z níže uvedeného množství připravíte dva záviny, doporučuji jako první začít s makovou náplní, aby vám stihla vychladnout. 

Maková náplň:

200 g mletého máku

350 ml mléka

40-50 g cukru krupice

50 g piškotových drobečků

rum, citronová kůra

Mléko přiveďte k varu, přidejte mletý mák a za stálého míchání chvilku povařte. Stáhněte z kamen, přidejte cukr a promíchejte. Nechte zchladnout, pak přidejte piškotové drobečky, citronovou kůru a dle chuti rum. Náplň by měla být krémová, aby šla dobře roztírat.

Kynuté těsto:

190 g hladké mouky (použila jsem špaldovou)

50 g polohrubé mouky

25 cukru krupice

20 g droždí

80 ml mléka

1 žloutek

90 g másla

Obě mouky prosejte do mísy. Do vlažného mléka dejte cukr a rozdrobené droždí a nechte vzejít kvásek. Máslo rozpusťte, nemusíte úplně do tekutého stavu, stačí jen hodně změklé. 

Do vzešlého kvásku přidejte žloutek a promíchejte. Přidejte k moučné směsi a začněte zpracovávat těsto. Po chvilce přidejte máslo a vypracujte hladké a nelepivé těsto. Pořádně propracujte, rozdělte na dva bochánky, které nechte pod utěrkou na teplém místě 30 minut odpočinout. 

Troubu předehřejte na 180 stupňů, plech vyložte pečícím papírem.

První bochánek rozválejte do tenké placky (cca 25×30 cm), rovnoměrně potřete polovinou makové náplně a zaviňte. Konce není potřeba zahrnovat, nechte jen tak. Opatrně přendejte na plech a stejným způsobem připravte i druhý závin. Nechte asi 10-15 minut odpočinout, pak pomažte rozšlehaným vejcem. Záviny se vám možná budou zdát malé, ale při pečení „lehce“ nabudou  

Dejte péct do vyhřáté trouby na 15 minut, pak snižte teplotu na 160 stupňů a dalších 15-20 minut dopékejte. Pokud těsto příliš rychle tmavne, přikryjte záviny pečícím papírem. 

Nechte vychladnout, před servírováním lehce pocukrujte. Záviny jsou skvělé v den upečení, ale vydrží krásně měkké a vláčné i další dny.