Když jsem se před lety začala více věnovat pečení, mým prvním cukrářským kurzem, který jsem navštívila, byl právě kurz na větrníky. Je to ostuda, ale od té doby jsem větrníky nepekla. Většinou si každý recept z kurzu doma hned vyzkouším, ale u větrníků mi to nějak uteklo a první zkoušku jsem tak odsunula o několik let  S radostí ale mohu konstatovat, že se čekání vyplatilo. Větrníčky sklidily obrovský úspěch a sama jsem měla dobrý pocit, jak se krásně povedly.

Přestože recept z kurzu mám ještě schovaný, prošla jsem si i několik dalších. A byla jsem docela překvapená, jak se recepty na odpalované těsto liší. Některé je dělané z vody, jiné z mléka, někde se používá máslo, jinde zase olej. A docela podstatně se liší i poměr mouky a tuku. Vsadila jsem ale na jistotu a jen s malou úpravou použila recept od české cukrářky Pavlíny Berzsiové.

Větrníčky jsem naplnila vanilkovým krémem a karamelovou šlehačkou. Základy pro oba krémy je dobré připravit den předem, aby se dostatečně vychladily v lednici. Druhý den již v krátkosti obě náplně dokončíte. Větrníky nejsou složité, jen je potřeba si vše dobře naplánovat a zorganizovat. Pak už to jde, jak po másle 

Na karamelovou polevu jsem použila fondán, do kterého jsem přimíchala trochu karamelové pasty. Pozor, nejedná se o fondán na potahování dortů, ale cukrovou polevu. Rozpustíte ji v mikrovlnné troubě a máte hotovo, žádné složité míchání nebo šlehání cukru s vodou  Fondánová poleva se sice prodává v kilovém balení, ale využijete ji třeba na žloutkové řezy nebo punčový dort, má poměrně dlouhou trvanlivost. 

Vanilkový krém

300 ml mléka

2 žloutky

130 g cukru krupice

1 sáček vanilkového pudingu

1 lžička vanilkového extraktu (ne aroma)

50 g másla

+ 250 ml smetany 40% k našlehání

Trochu mléka odlijte do hrnku, rozmíchejte v něm pudingový prášek a rozšlehejte žloutky. Zbytek mléka přiveďte na mírném ohni k varu. Přilijte trochu horkého mléka do hrnečku s pudingem a promíchejte. Pak vlijte zpět do hrnce a za stálého míchaní nechte chvilku povařit. Odstavte a vmíchejte cukr, následně i máslo a dobře promícháme. Přelijte do mísy a zakryjte folií. Tu položte přímo na horký puding, nebude se tak na folii srážet voda. Dejte chladit do lednice nejlépe přes noc. Druhý den, než budete větrníčky plnit, vyšlehejte vychladlý krém do hladka. Zvlášť ušlehejte 250 ml smetany do tuha a opatrně vmíchejte do krému.

Karamelová šlehačka

100 g cukru krupice

150 ml smetany 33%

+ 150 ml smetany 33% k našleháni

Cukr utavte při nižší teplotě na karamel, přilijte horkou smetanu (150 ml) a provařte. Dejte do lednice vychladit přes noc. Před plněním přilijte do vychlazené směsi 150 ml smetany, dobře promíchejte a vyšlehejte do tuha.

Odpalované těsto (cca 30 malých větrníčků)

125 ml mléka

125 ml vody

špetka soli

100 g másla

200 g hladké mouky

5-6 vajec

Mléko společně s vodou dejte do kastrolu a přiveďte k varu. Přidejte sůl a máslo a znovu přiveďte k varu. Najednou vsypte prosátou mouku, snižte teplotu a míchejte, dokud těsto není hladké a nelepí se na dno a stěny kastrolu. Míchejte asi 2 – 3 minuty, až se na dně začne tvořit bílý povlak.

Těsto přendejte do mísy, nejlépe od robotu, a míchejte do mírného zchladnutí. Do vlažné hmoty postupně vmíchejte vejce, jedno po druhém. Každé dobře zapracujte, než přidáte další. Protože velikost vajec se docela liší, jejich konečný počet nechám na Vašem posouzení. Těsto nesmí být moc řídké, proto pokud se Vám po 5 vejci zdá konzistence těsta tak akorát, šesté vejce vynechejte. 

Těsto přendejte do sáčku s řezanou trubičkou a na plechy vyložené pečícím papírem nastříkejte větrníčky požadované velikosti. Já dělala takové malé jednohubky, ale klidně udělejte pořádné větráky :)) Sáček držte kolmo k plechu a snažte se těsto jakoby tlačit do plechu. Těsto stříkejte jen v jedné vrstvě, nedělejte druhé patro  Tvary můžete dělat libovolné, klidně i rovné „banánky“.

Dejte péct do trouby vyhřáté na 190 stupňů na 20 – 30 minut. Zpočátku pečení neotevírejte troubu. Délka pečení závisí na velikosti větrníčků. Pokud máte opravdu velké, snižte teplotu a dopékejte. Větrníky by po upečení měly znít dutě a v dlaních „chrastit“. 

Karamelová poleva

150 g hotové cukrové polevy (fondán) – koupíte např. tady nebo v Makru

30 g cukru krupice

30 ml smetany ke šlehání 

Cukr utavte na mírném ohni na světlý karamel, vlijte horkou smetanu a krátce povařte. Nechte mírně ztuhnout, aby se vytvořila pasta. 
Fondán dejte do misky s trochou vody a dejte na malý výkon rozpustit do mikrovlnné trouby. Pak vmíchejte trochu karamelové pasty. Pokud Vám poleva během práce začne tuhnout, na pár sekund ji dejte do mikrovlnky 

Vychladlé větrníčky vodorovně rozkrojte a spodní polovinu naplňte. Krémy si dejte do sáčku s řezanou trubičkou. Nejdříve se dává vanilkový krém a na něj pak karamelová šlehačka. Druhou půlku větrníčku, která přijde navrch, nejdříve namočte do karamelové polevy a pak teprve přiklopte. Je to jednodušší způsob, než pak větrníky složitě polévat. Dejte chladit do lednice. 

Protože někteří členové rodiny příliš nestojí o karamel, část větrníčků jsem naplnila jen vanilkovým krémem a namočila do čistě cukrové polevy. V podstatě taková verze věnečků. Zmizely stejně rychle jako ty karamelové :)) Za sebe musím říct, že už jsem si dlouho na něčem tak nepochutnala.