Představte si dvě vrstvy nadýchané pěny, jedna lehce nasládlá s kousky malin, druhá s výraznou chutí čokolády, vše zahalené do úžasné „zrcadlové“ polevy a posazené na malém kousku dortového korpusu. Tak nějak by se daly popsat tyhle úžasné malinovo-čokoládové dortíky. Podle ohlasu to bude nejspíš favorit letošního léta. Už dlouho se mi totiž nestalo, že bych nějaký recept dělala třikrát za sebou :))

Na první pohled se Vám možná budou zdát složité na přípravu, ale nebojte, je to jednodušší, než by se mohlo zdát. Velkým pomocníkem bude u tohoto receptu mrazák, protože bude potřeba obě pěny zamrazit. Přípravu je proto dobré rozdělit alespoň do dvou dnů. Pro někoho možná příliš zdlouhavé, já mám naopak tenhle způsob přípravy ráda. Každý den tomu věnujete jen chvilku a zvládnete přitom i něco dalšího. Dortíky navíc můžete mít v zásobě v mrazáku a před podáváním jen přelít polevou. Ideální když potřebujete narychlo okouzlit nějakým dezertem:))

Za inspiraci, neocenitelné rady a velkou část receptu na tyhle úžasné dortíky musím poděkovat paní Petře, mojí spřízněné duši v oblasti pečení. Dlouho jsem tyhle dortíky odkládala, protože jsem měla obavu ze želatiny. Ale vyplatilo se strach překonat, nic strašného na tom není :)) Tímto ještě jednou velké díky Petro a posílám pozdrav do Kadaně :))

Ale teď už jdeme na pečení, teda vlastně spíš mražení :)) Níže uvedený recept je na 6 dortíků o průměru 8 cm, ale klidně si udělejte rovnou z dvojité dávky :)) Alespoň den předem si připravte malinovou pěnu a čokoládovou polevu.

e

Malinová pěna:

125 g mascarpone

125 g smetany ke šlehání 33%

50 – 60 g čerstvých malin

1 – 2 lžíce malinové marmelády nebo moučkového cukru

3 g práškové želatiny + trochu vody

forma na muffiny, nejlépe silikonová

Želatinu dejte do misky, zalijte malým množstvím vody a nechte nabobtnat.

Mascarpone vyšlehejte s marmeládou nebo cukrem, přidejte celé maliny a lehce zašlehejte. V krému by měly zůstat patrné kousky ovoce. Smetanu vyšlehejte a opatrně vmíchejte do mascarpone s malinami. 

Želatinu zahřejte v mikrovlnné troubě, tak aby se rozpustila. Velmi opatrně jen na pár vteřin, nesmí se vařit. Do rozpuštěné želatiny dejte dvě lžíce malinové směsi a dobře promíchejte. Vlijte zpět do mísy s malinovou směsí a dobře promíchejte.

Rozdělte do 6 košíčků na muffiny. Nejlepší je na to forma silikonová, ale půjde to i do klasické plechové, kterou si vyložte papírovými košíčky. Formu přikryjte folií nebo alobalem a dejte na několik hodin do mrazáku. Ke ztuhnutí by měly stačit asi dvě hodiny, ale klidně můžete zamrazit na několik dní. Můžete tak skvěle zužitkovat nadbytek malin nebo jiného ovoce, které by jinak už dlouho nevydrželo čerstvé.

Zrcadlová čokoládová poleva:

4 g želatiny v prášku + 25 g studené vody
45 g kakaového prášku
88 g smetany ke šlehání 33%
125 g cukru krupice
45 g vody

Želatinu dejte do misky, zalijte vodou a nechte nabobtnat. 

Do rendlíku dejte vodu, smetanu a cukr a přiveďte k varu. Snižte teplotu a vmíchejte prosáté kakao. Za stálého míchaní lehce povařte asi 1 – 2 minuty, stáhněte z kamen a nechte trochu vychladnout. 

Trochu kakaové směsi vmíchejte do nabobtnalé želatiny a míchejte do jejího rozpuštění. Vlijte zpět do rendlíku s kakaovou směsí a promíchejte. Pak pomocí tyčového mixéru vymíchejte do hladké a lesklé emulze. Přelijte do skleněné mísy a přikryjte folií. Folii položte přímo na polevu, aby se neudělal škraloup. Dejte do lednice vychladit přes noc.

Čokoládová pěna:

300 g smetany ke šlehání 33%

125 hořké čokolády min. 50%

Čokoládu rozpusťte v mikrovlnné troubě a nechte za občasného míchání zcela vychladnout. Smetanu vyšlehejte do tuha a po lžících opatrně vmíchejte stěrkou do studené čokolády. 

K sestavení budete potřebovat:

kousek dortového korpusu na vykrojení 6 koleček

kulatý ráfek o průměru 8 cm a výšce 4 cm

pásková folie

sáček a zdobicí trubičku

Ráfkem si vykrojte 6 koleček z korpusu, které budou sloužit jako základna dortíků. Můžete použít jakýkoliv Váš oblíbený recept na korpus. Já pro tyhle příležitosti obvykle střádám v mrazáku malé zbytky a odřezky korpusů. Nebo si můžete upét kolečka do zásoby :))

Vnitřní obvod ráfku vyložte páskovou folii, na dno položte kolečko korpusu. Z mrazáku si vyndejte malinovou pěnu a jeden „muffinek“ položte na korpus. Čokoládovou pěnu si dejte do zdobícího sáčku s užší trubičkou a nastříkejte na malinovou pěnu. Vyplňte všechny mezery a povrch uhlaďte. Ráfek opatrně stáhněte a pokračujte stejným způsobem u dalších pěti dortíků. Je dobré umístit si dortíky na tácek, který pak zabalte do alobalu a dejte na několik hodin zamrazit. Nejlépe přes noc, můžete klidně i déle.

Čokoládovou polevu ohřejte v 10 vteřinových intervalech v mikrovlnné troubě na teplotu asi 40 stupňů, pokaždé dobře promíchejte. Za občasného míchání nechte chvilku zchladnout. Dortíky vyndejte z mrazáku, sundejte z nich páskové folie a vyskládejte si je na chladicí mřížku. Polevou je jeden po druhém polijte a nechte ztuhnout. Tento druh polevy nikdy zcela neztuhne, vždy bude na dotyk „lepivá“. Dortíky opatrně pomocí nože nebo těrky přendejte z mřížky na tácky a zdobte dle vlastni fantazie. Dejte chladit do lednice.

Nenechte se odradit „delší“ přípravou a dortíky vyzkoušejte, opravdu stojí za to. Pokud nemáte ráfek odpovídající velikosti, zkuste improvizovat nebo použijte formu na muffinky. Moje první verze byla také do silikonové formy na muffinky a pěny jsem dokonce prohodila :)) jak můžete viděla na fotce.

Mému malému synovcovi dělali největší hlavu makronky kolem dortíků. Chvilku nám ale trvalo, než nám došlo, že si myslí, že jsou to piškoty :))