Březen začnu trochu netradičním příspěvkem, ve kterém bych vám ráda připomněla některé své recepty na blogu. O víkendu jsem totiž pekla na velkou rodinnou oslavu mé kamarádky a měla jsem tak možnost si recepty zopakovat. Dostala jsem od ní volnou ruku a výběr dezertů byl tedy více méně na mě. Jediným přáním bylo připravit vše v podobě malých dortíků. 

A musím přiznat, že to byl docela oříšek vybrat ty „správné“ recepty, tak aby si každý našel ten svůj oblíbený kousek. Tím hůř, že moje oblíbené cupcakes a mini cheesecakes jsou už v téhle rodině okoukané, takže jsem musela sáhnout po těžším kalibru. Původně jsem chtěla připravit tak 6-7 druhů, nakonec jsem ale skončila u deseti  Každopádně to pro mě bylo potěšením a mile ráda si to kdykoliv zopakuji.

Jasným favoritem byly Malinovo-čokoládové dortíky se zrcadlovou polevou, které už při své premiéře slavily velké úspěchy. Lehce nakyslá chuť malin se skvěle doplňuje s jemnou čokoládovou pěnou. A samozřejmě jsem zase neodolala a pořídila si na ně novou silikonovou formu ve tvaru čtverečků 

Pro milovníky šlehačky a měkoučkého kakaového korpusu jsem vybralaŠvarcvaldský dortRecept jsem použila stejný jako na velký dort, jen z poloviční dávky. Korpus jsem upekla ve velké formě a teprve po upečení vykrojila malá kolečka. Pak už stačilo jen nazdobit šlehačkou a přidat višně.

Tartaletky … moje srdcová záležitost. Vybrala jsem dvě oblíbené příchuti – Citronové tartaletkys lehce nakyslým, ale jemný citronovým krémem a ty se slaným karamelema čokoládovou polevou. Těžko říct, která příchuť je lepší 

Protože ne všichni mají rádi čokoládu, připravila jsem něco i bez ní –Malinové dortíky. Jemná malinová pěna zdobená šlehačkou a makronkou. Proti původnímu receptu jsem vynechala polevu a křehkou sušenku nahradila kouskem vanilkového korpusu uvnitř dortíku. 

Klasické makronky jsem dělat nechtěla, ale upekla jsem několik větších a naplnila smetanovo-citronovým krémem a čerstvými malinami. No řekněte, nevypadají i tyhle velké roztomile? 

Aby to hezky ladilo, rozhodla jsem se udělat i Mátové dortíky, které jsou pěkně „zelené“. Je pravda, že ne každému padnou do noty, ale tady jsem měla jistotu, že o ně bude zájem  Proti původnímu receptu jsem přidala kakaovou lineckou sušenku, vynechala marcipán a polevou jen decentně ozdobila. 

Nepečený dezert Panna cotta jsem prostě nemohla vynechat. Je rychlý, jednoduchý (nic jednoduššího už asi vážně neznám) a hlavně vynikající. Ve spojení s ovocným pyré je to opravdu luxusní záležitost, navíc přirozeně bez lepku. Doneslo se ke mě, že se o ni děti doslova popraly  Na fotografii až úplně vzadu, lépe jsem ji bohužel nezachytila 

A na závěr dvě novinky, které na blogu zatím nenajdete, ale určitě je časem také zveřejním. První je kubánský dort s banány a pařížskou šlehačkou, oblíbený dort oslavence, druhou pak ořechovo-karamelové řezy z hruškami. Troufám si říct, že oba dezerty se mi povedly a určitě jsem je nepekla naposledy