Tak jsem si koupila další silikonovou formu, přestože jsem se zařekla, že už si žádnou nekoupím. O tyhle „silikonové dortíky“ u nás doma totiž není zájem a moc příležitostí upéct je někomu dalšímu také nemám. Jenže když jsem formu viděla, respektive hotové dortíky z ní, tak jsem prostě neodolala. Někdo to má takto u „hadříků a bot“, já to mám u cukrářských potřeb.

Recept na dortíky není nic nového ani převratného, podobný už na blogu mám, hlavní bylo formu vyzkoušet. Součást formy je i oboustranné vykrajovátko, kterým si připravíte buď vnitřní korpusy do dortíků nebo sušenky pod ně. A jako bonus bylo přibaleno i několik plastových podtácků na dortíky. No nekupte to :)))

Přestože jsou dortíky tvořeny jen pěnou z bílé čokolády, nejsou přeslazené. Pěna je krásně jemná a nadýchaná. Maliny pak chuť báječně doplňují. Protože byly dortíky určeny k rychlé spotřebě, vynechala jsem i jakoukoliv polevu. Prostě jsem je jen vyloupla z formy, posadila na sušenku a ozdobila. 

Forma je od firmy Silikomart a jmenuje se Fashion Éclair. Já jsem ji koupila na www.monacoint.cz, ale seženete ji určitě i jinde. 

Dortíky s bílou čokoládou a malinami (ca 10 ks)

Pěna z bílé čokolády: 

8 g práškové želatiny + 40 ml studené vody 

125 ml mléka (tučné, polotučné) 

80 ml smetany ke šlehání 33% 

3 žloutky 

45 g cukru krupice 

100 g bílé čokolády 

140 g mascarpone 

125 ml smetany ke šlehání 33% 

+ čerstvé nebo mražené maliny 

Želatinu dejte do misky, zalijte studenou vodou a nechte 10-15 minut nabobtnat. 

Mléko a 80 ml smetany dejte do kastrůlku a přiveďte k varu. V misce prošlehejte žloutky s cukrem. Za stálého šlehání vlijte po částech horkou směs mléka a smetany do žloutků, dobře promíchejte. Vraťte zpět do kastrůlku a při nízké teplotě za stálého míchání chvilku povařte (max. 82 stupňů). 

Sundejte z kamen a přidejte nabobtnalou želatinu. Míchejte do úplného rozpuštění. 

Čokoládu dejte do misky a zalijte horkou směsí s želatinou. Nechte chvilku odstát, pak do hladka promíchejte. Přidejte mascarpone a zamíchejte do hladka. 

Ušlehejte zvlášť 125 g smetany, ne zcela do tuha, a opatrně vmíchejte do směsi (měla by mít max. 40 stupňů). 

Silikonovou formu položte na tácek či podnos. Otvory naplňte pěnou asi do dvou třetin a lehce vmáčkněte kousky malin. Maliny by se neměly dotýkat formy, při vyloupnutí by na dortíku byly vidět a jak by rozmrzaly, dortík by lehce rozmáčely. Přidejte na maliny trochu pěny a dortíky zarovnejte. Dejte do mrazáku alespoň na 12 hodin.

Dokončení dortíků 

linecké sušenky – peču podle receptu na tartaletky

smetana ke šlehání 

čerstvé maliny

Zmražené dortíky „vyloupněte“ z formy a položte na připravené sušenky. Já obvykle sušenky otáčím spodní stranou nahoru, protože ta je krásně rovná a dortík na ní pak lépe sedí. 

Ozdobte ušlehanou smetanou a čerstvými malinami. Nechte v lednici rozmrznout a můžete servírovat. Doporučuji spotřebovat nejpozději do druhého dne.