Protože čokolády není nikdy dost, tedy alespoň v mém případě, mám dnes pro vás recept, který je čokoládou doslova nabitý. Najdete ji uvnitř, kde je součást pařížské šlehačky, tak i venku, v polevě. Čokoládu skvěle doplňují oříšky a domácí linecká sušenka. Jinou buchtu v nich ale nehledejte, protože tam žádná není.

Dortíky vznikly tak trochu neplánovaně, když jsem si připravila větší množství pařížské, než bylo potřeba. I mistr tesař se někdy utne. Takže jsem vytáhla silikonovou formu a začala improvizovat. Z mrazáku na mě zamrkaly domácí linecké sušenky upečené před časem jen tak pro strýčka příhodu, v lednici se zase o slovo hlásila lískoořísková pasta. K tomu dostatečně velká (u mě běžná) zásoba čokolády na polevu Bylo rozhodnuto.

Jak už je zmíněno výše, dortíky jsou sestavené v silikonové formě ve tvaru polokoulí a zamražené. Následně jsou pak máčené v oříškové polevě a posazené na lineckou sušenku. Sušenky na tyhle dortíky peču podle receptu na tartaletky, těsto je krásně pevné, zároveň ale křehké a dortíky ho nerozmáčí. Odkaz na recept najdete níže, část mouky můžete pro zpestření nahradit mletými oříšky.

Linecké sušenky si můžete upéct do zásoby a skladovat v mrazáku. Já si jich obvykle pár udělám společně s tartaletkami. Sušenka může mít stejný průměr jako dortík, ale může být i větší, záleží na každém, co se mu líbí. Sušenka zároveň skvěle slouží jako „tácek“, s dortíkem se díky ní dobře manipuluje.

Oříškovou polevu už z mého blogu znáte, najdete ji v receptu na Čokoládové dortíky s mandlemi. K čokoládě se přidává rostlinný olej, díky kterému je poleva lesklá a tekutá. Součást polevy jsou také nasekané oříšky, ideálně lehce opražené. Můžete si je připravit doma, ale dají se koupit i hotové.

Čokoládové dortíky s oříškovou polevou (6 ks o průměru 6,5 cm) 

Čokoládový krém: 

250 ml smetany ke šlehání 33%

80 g hořké čokolády 55-65%

+ 2 lžíce mascarpone k našlehání

křupavé kuličky v čokoládě nebo sekané pražené lískové oříšky

Čokoládu nasekejte na kousky, dejte do misky a zalijte horkou smetanou. Nechte chvilku odstát, pak vymíchejte do hladka, aby se čokoláda zcela rozpustila. Nakonec promixujte tyčovým mixérem. Přikryjte folií, tu položte přímo na krém, a dejte vychladit do lednice alespoň na 8 hodin, ideálně přes noc.

K vychlazenému krému přidejte mascarpone a společně vyšlehejte. Silikonovou formu si položte na tácek a pomocí lžíce nebo cukrářského sáčku naplňte jednotlivé otvory. Do každého dortíku dejte pár čokokuliček nebo lískových oříšků. Uhlaďte hezky do roviny a dejte zamrazit alespoň na 8 hodin.

Čokoládová poleva s oříšky: 

75 g mléčné čokolády 35-40%

75 g hořké čokolády 55-60%

35 g slunečnicového oleje

40 g nasekaných pražených oříšků (lískové, arašídy)

Obě čokolády dejte do misky a v páře nechte za občasného míchání rozpustit. Sundejte z páry, přilijte olej a dobře promíchejte. Nakonec přidejte oříšky. Polevu nechte zchladnout na pokojovou teplotu. Pro urychlení doporučuji přelít do jiné misky, rychleji se tak ochladí.

Dokončení dortíků

linecká kolečka – podle receptu na tartaletky

praline – lískooříšková pasta (případně burákové máslo, nutela …)

lískové oříšky na ozdobu

Připravte si linecká kolečka a každé lehce potřete oříškovou pastou. Z mrazáku po jednom vyndejte dortíky, každý namočte do mísy s polevou, pomocí vidliček přetočte a položte na linecké kolečko. Dortíky můžete samozřejmě i polít na mřížce, ale tenhle způsob máčení mi přijde jednodušší.

Dortíky ozdobte kousky lískových oříšků nebo dle vlastní fantazie. Poleva se v lednici na dortíku lehce orosí, protože byl zamražený. Nicméně měla by zůstat pevná.