Čerstvé lesní borůvky bychom v zimě asi hledali těžko, naštěstí se do těchto dortíků skvěle hodí mražené. Takže pokud máte zásobu v mrazáku a nemáte pro ně lepší využití, můžete je zkusit. No a pokud nemáte po ruce borůvky, věřím, že skvěle budou chutnat třeba maliny nebo lesní směs.

Dortíky jsem tentokrát sestavila v silikonové formě bez použití menších vnitřních polokoulí. Postup je sice hodně podobný, ale dortík získá zase trochu jiný vzhled. Uvnitř se kromě krémů skrývá ještě kousek vanilkového korpusu a celý dortík je posazen na linecké sušence. Jen čerstvé borůvky na ozdobu jsem nesehnala a to by mi úplně stačily ty kanadské.

Z níže uvedeného receptu připravíte asi 8-9 dortíků.

Borůvková pěna: 

3 g práškové želatiny + 15 ml studené vody

100 g mražených lesních borůvek

1-2 lžičky cukru krupice

100 g smetany ke šlehání 33%

Želatinu dejte do misky, zalijte studenou vodou a nechte ca.10 minut nabobtnat.

Borůvky dejte do kastrůlku, přidejte cukr a lžíci vody. Při nižší teplotě společně svařte. Tekutiny by mělo zůstat jen malé množství, jednoznačně převažují kousky borůvek.

Stáhněte z kamen, nechte trochu zchladnout, přidejte nabobtnalou želatinu a míchejte do úplného rozpuštění.

Smetanu ušlehejte do polotuha a po částech vmíchejte do borůvkové směsi.

Silikonovou formu si položte na tácek a otvory naplňte asi do poloviny borůvkovou směsí. Já jsem použila polokoule o průměru ca. 7 cm a směs mi vystačila na 8 porcí. Dejte zamrazit.

Smetanovo-citronová náplň:

3 g práškové želatiny + 15 g studené vody

25 ml mléka

12 g cukru krupice

90 g mascarpone

40 g citronového krému – recept na blogu

80 g smetany ke šlehání 33%

+ kolečka vanilkového dortového korpusu

Želatinu dejte do misky, zalijte studenou vodou a nechte asi 10 minut nabobtnat.

Mléko zahřejte společně s cukrem, míchejte do rozpuštění. Je toho malé množství, takže ideálně v misce v mikrovlnné troubě. Přidejte nabobtnalou želatinu a promíchejte, až se zcela rozpustí.

Po částech začněte k mléku přidávat mascarpone a následně i citronový krém. Pomocí balonové metly nebo stěrky promíchejte do hladka.

Zvlášť ušlehejte do polotuha smetanu a po částech přidejte ke krému.

Připravte si kolečka dortového korpusu, která by měla být menší, než průměr polokoule.

Na ztuhlou (zmrzlou) borůvkovou směs dejte připravený krém, neplňte až po okraj. Lehce vmáčkněte kolečko korpusu a uhlaďte do roviny. Pokud je potřeba přidejte trochu krému po stranách, aby tam nebyly mezery. Tímto způsobem naplňte všechny dortíky a dejte do mrazáku alespoň na 24 hodin.

Čirá glazura:

150 g cukru krupice

150 g studené vody

1 lžíce citronové šťávy

1 lžíce práškové želatiny (7 g) + 3 lžíce studené vody

Želatinu dejte do misky a zalijte studenou vodou, nechte 10-15 minut nabobtnat.

Cukr dejte do kastrůlku a zalijte studenou vodou. Při nižší teplotě přiveďte k varu a minutu povařte. Stáhněte z kamen, nechte jen lehce zchladnout a vmíchejte nabobtnalou želatinu. Míchejte do rozpuštění, pak přidejte citronovou šťávu a dobře promíchejte.

Směs přelijte přes jemné sítko a nechte zchladnout na teplotu 28-29 stupňů.

Dokončení dortíků

linecká kolečka – lze vynechat a dortík posadit rovnou na tácek

čerstvé borůvky nebo jinou dekoraci na ozdobu

Chladicí mřížku položte na tácek, kam bude stékat přebytečná poleva. Dortíky po částech vyndejte z mrazáku, položte na mřížku a polijte polevou.

Opatrně pomocí nože a párátka přeneste dortík na lineckou sušenku nebo tácek. Doporučuji párátko zapíchnout do středu dortíku, zespodu podebrat nožem a takto přenést. Pravděpodobně se vám nepovede polít všechny dortíky najednou, polevu použijte opakovaně, jen si hlídejte teplotu.

Dortíky ozdobte dle vlastní fantazie, já jsem dala jen malou kytičku z fondánu. Původně jsem chtěla ozdobit čerstvou borůvkou, ale jako na potvoru je nikde neměli.

Dokončené dortíky skladujte v lednici, servírujte po několika hodinách, až zcela rozmrznou.