Valentýn se blíží, tak co připravit vaší drahé polovičce něco romantického? I když musím přiznat, že tyhle dortíky nebyly vůbec určené na Valentýna, ale na oslavu narozenin pro slečnu, která miluje růžovou. Je pravda, že barva se teda tak úplně nepovedla podle mých představ, ale úspěch měly dortíky i tak :))

Pro korpus jsem použila upravený recept na dort Red Velvet, proto tedy ten název „sametové“. Tenhle korpus je fajn, je vláčný, měkký, neokorá, nedrolí se a hlavně se dobře vykrajuje. Krém je dobře známá klasika ze sýra, mascarpone a smetany. Někdy je prostě lepší sáhnout po osvědčeném krému, než vymýšlet něco nového. Dortíky jsou ještě prokapané ovocným pyré a uvnitř se skrývají borůvky. 

Sametové dortíky (10 ks)Sametový korpus:
250 g hladké moukyšpetka soli
120 g změklého másla
200 g cukru krupice
3 vejce, pokojové teploty 250 ml podmáslí 
růžová barva (tekutá, gelová, prášková) 
1 lžička  octa 
1 lžička jedlé sody

Troubu předehřejte na 180 stupňů, formu o průměru 26 cm vyložte pečícím papírem. Smíchejte podmáslí s růžovou barvou a dobře promíchejte.V míse vyšlehejte změklé máslo, přidejte cukr a později i vejce, prošlehejte do krémova. Pak střídavě přidávejte prosátou mouku smíchanou se solí a podmáslí. Mouku na třikrát, podmáslí na dvakrát.V malé misce smíchejte jedlou sodu s octem a vmíchejte stěrkou do těsta, dobře promíchejte. Těsto nalijte do formy, uhlaďte do roviny a dejte péct do vyhřáté trouby na 25 – 30 minut, Špejlí si ověřte, zda je korpus upečený.Nechte trochu zchladnout ve formě, pak ořízněte boky dortu a opatrně vyklopte na chladicí mřížku. 

Smetanový krém:
100 g mascarpone
100 g čerstvého sýra typu Philadelphia
200 g smetany ke šlehání 33%
2 lžíce cukru (případně více či méně dle chuti)
Všechny suroviny dejte do mísy a společně vyšlehejte do krému. Krém si přendejte do sáčku s
řezanou trubičkou. Použila jsem špičku francouzská hvězda a Wilton 1M.

Sestavení dortíků
ovocné pyré nebo šťáva
čerstvé borůvky, maliny
jedlé květy na ozdobu
vykrajovátko o průměru 6 cm, tácky pod dortíky

Zcela vychladlý korpus jednou vodorovně prokrojte, vzniknou vám tak dva pláty. Z plátů vykrojte kolečka o průměru 6 cm. Mě se povedlo vykrojit celkem 20 koleček a sestavit tak 10 dortíků.  Kolečko korpusu položte na tácek, lehce pokapejte ovocným pyré a nastříkejte krém. Doprostřed krému vmáčkněte malinu nebo borůvky a přiklopte druhým kolečkem korpusu. Opět ho zvlhčete ovocnou šťávou a nastříkejte krém. Nahoře můžete ozdobit ovocem nebo jedlými květy.