Delší dobu jsem měla chuť na něco kynutého, ale pořád jsem se nemohla rozhodnout, co to bude. Koláče, závin, buchty …. až jsem si v šuplíku všimla tvořítka na taštičky, které už jsem roky nepoužila. A tak nastal čas ho trochu oprášit a něco do něj vymyslet. 

Těsto je sice kynuté, ale nenechává se kynout, takže to ve výsledku není takové to nadýchané, na které jsem původně měla chuť :). Ale nevadí, protože i tak jsou taštičky výborné a hlavně rychle hotové. Díky většímu obsahu másla zůstanou hezky vláčné a měkké. Pokud nemáte rádi povidla, hodit se do nich bude i tvaroh, mák nebo marmeláda. 

Povidlové taštičky (19-20 ks):
200 g hladké mouky
50 g polohrubé mouky
30 g cukru krupice
špetka soli
120 g změklého másla
2 žloutky
50 ml smetany ke šlehání
citronová kůra
20 g čerstvého droždí
3 lžíce mléka + lžička cukru krupice
——————————————–
švestková povidla
tvořítko na taštičky o průměru 10 cm

Do vlažného mléka přidejte lžičku cukru a rozdrobte droždí, nechte vzejít kvásek. Obě mouky prosejte do mísy, přidejte cukr a sůl, dobře promíchejte. Přidejte na kousky pokrájené lehce změklé máslo, žloutky, smetanu, citronovou kůru a kvásek. Vypracujte hladké a nelepivé těsto. Troubu předehřejte na 180 stupňů. Dva plechy vyložte pečícím papírem. 

Těsto nenechávejte kynout a hned rozválejte na lehce pomoučněné ploše. Tvořítkem na taštičky vykrojte kolečko, dejte doprostřed lžičku povidel a taštičku uzavřete. Spotřebujte postupně celé těsto. Pokud nemáte tvořítko, okraje dobře přitiskněte a zamačkejte vidličkou. Taštičky rozložte na plech a dejte péct do vyhřáté trouby asi na 15 minut, až jsou lehce do zlatova. Nechte částečně zchladnout, pak lehce pocukrujte.