Přestože už na zakázku běžně nepeču, občas se nechám zlákat a udělám výjimku. A musím přiznat, že mě dotyční obvykle moc přemlouvat nemusí zvláště pokud jde o sladkosti, které připravuji moc ráda. A mezi ně samozřejmě patří i mé oblíbené cupcakes, které ve spojení s malým dortem tvoří úžasný svatební dort.

Trochu jsem zvažovala, zda tento příspěvek zařadit, protože jsem vše pekla podle receptů, které už na blogu jsou a budu se tak jen opakovat. Zase na druhou stranu vidíte, že se neflákám ani o prázdninách a i když není moc času na nové recepty, tak se pečení rozhodně nevyhýbám.

Svatební dort je v tomto případě tvořen malým dortem a spoustou cupcakes. Korpus dortu je kakaový a pekla jsem ho podle receptu na Švarcvaldský dort. Krém je našlehaný z mascarpone a smetany, zjemněný trochou cream fraiche. Hodně podobný najdete v receptu na Makový dort s ovocem. Vše je doplněnou spoustou čerstvým borůvek, které jsou nejen na dortu, ale i uvnitř. Zvenku je dort obmazaný slabou vrstvou sněhového máslového krémuPokud bych použila na obmazání stejný krém jako uvnitř, dort by zvenku „okoral“ a nevypadl hezky. Květina na dortu je umělá, protože „živá“ hortenzie je jedovatá.

Cupcakes jsem připravila se třemi různými těsty – vanilkové, čokoládové a mandlové. Vanilkové a čokoládové jsou s podmáslím, takže vydrží krásně vláčné. Recept najdete např. u Narozeninových cupcakesMandlové jsou zase díky mandlové mouce jemné a voňavé. Uvnitř jsou všechny cupcakes plněné, ať už pařížskou šlehačkou, citronovým krémem nebo smetanou s různými druhy ovoce. Každý dortík je tak trochu s překvapením, co najdete uvnitř.

Polovina dortíků je nahoře zdobená borůvkovým krémem, recept najdete u Borůvkových cupcakes. Část pak krémem z mascarpone, smetany a cream fraiche, vlastně obdoba krému, který je v dortu. Některé cupcakes jsou zdobeny čerstvými borůvkami a ostružinami, část pak jedlými živými květy. Abych předešla zvídavým dotazům, květy jsem koupila v Makru. Nicméně klidně použijte ty z vlastní zahrádky, jen se předem ujistěte, zda jsou jedlé.

Na zdobení cupcakes krémem jsem použila dvě různé zdobící špičky. Zdobení ve tvaru kytičky je pomocí špičky Wilton 1M, zdobení ve tvaru „točené zmrliny“ pak velkou nerezovou profi špičkou s názvem uzavřená hvězda.