Recept na tyhle stromečky jsem se chystala zveřejnit už loni, ale má oblíbená pistáciová poleva byla před svátky vyprodaná. Musela jsem koupit náhradní, která nebyla chuťově tak dobrá, ale hlavně nebyla tak hezky zelená. Letos jsem polevu radši objednala s předstihem a vy se tak můžete těšit na recept.

Základem cukroví je ořechové těsto, plněné pistáciovým krémem a polité pistáciovou polevou. Přestože nejsem příznivcem hotových polev, jednoznačně dávám přednost čokoládě, tak v tomto případě činím výjimku. Pistáciová poleva je sice „tuková“, ale má velmi příjemnou chuť.

Pistáciové stromečky (připravíte ca. 35 kousků cukroví)

Ořechové těsto:

  • 130 g hladké mouky (používám špaldovou)
  • 40 g mletých ořechů nebo neloupaných mandlí
  • 40 g moučkového cukru
  • 100 g másla

Prosátou mouku smíchejte s ořechy a moučkovým cukrem. Přidejte na kousky pokrájené lehce změklé máslo a vypracujte těsto. Zabalte do folie a dejte do lednice alespoň na hodinku odležet.

Troubu předehřejte na 180 stupňů, dva plechy vyložte pečícím papírem.

Těsto rozválejte na slabší placku a vykrajujte stromečky. Pokud nechcete příliš podsypávat moukou, můžeme těsto válet mezi dvěma foliemi.

Stromečky pečte po jednom plechu asi 5-6 minut. Ihned po vytažení z trouby stáhněte papír i s cukrovím z horkého plechu, aby se nedopékalo.

Stromečky uložte do chladu, plňte až pár dnů před svátky.

Pistáciový krém:

(pastu i polevu jsem koupila na cukrářském eshopu http://cukrarske-pomucky.cz/)

Sněhový máslový krém si připravte dle receptu na mém blogu. Nakonec přidejte pistáciovou pastu a dobře zašlehejte. Množství pasty přidejte podle chuti nebo pokynů výrobce. Množství krému je orientační, trochu vám ještě asi zbude.

Krém si přendejte do sáčku s úzkou trubičkou a nastříkejte na polovinu stromečků. Přiklopte druhou částí a dejte do chladu ztuhnout.

Pistáciovou polevu rozpusťte v páře nebo mikrovlnné troubě a slepené stromečky do ní namáčejte. Já jsem si nechala polevu po celou dobu máčení v páře, zůstala hezky tekutá a stromečky se hezky „polévaly“.

Polevu nechte dobře zatuhnout, pak stromečky uložte do krabice a nechte pár dnů rozležet.

TIP – Pokud máte v plánu použít sněhový máslový krém i na jiný druh cukroví, klidně si ho připravte z celé dávky a jen do části přidejte pistáciovou pastu.