Že jste ještě neslyšeli o sušenkovém másle? Já před pár měsíci také ne narazila jsem na něj v několika zahraničních receptech a k mému milému překvapení i v obchodě. Na skleničce se sice uvádí „pomazánka“, ale když už máme burákové a mandlové máslo, tak proč ne i sušenkové. Jeho základem jsou asi všem  dobře známé karamelové sušenky Lotus. Pokud patří k Vašim oblíbeným, zamilujete si určitě i tuhle „pomazánku“.

Sušenkové máslo je skvělé jen tak samo k sobě, můžete ho použít do krému nebo namazat na toast. Já ho zkusila vpašovat do nepečeného cheesecaku, kterému dodalo jemnou karamelovou chuť. Tu jsem ještě umocnila sušenkovým základem, který je jak jinak než z Lotusek. Krémová vrstva je kombinace sýra, sušenkového másla a smetany. Místo cukru jsem použila bílou čokoládu, díky které drží dortík tvar i bez použití želatiny.

Příprava je snadná a rychlá, zvládnou určitě i cukrářští začátečníci. Dortík jsem připravila poměrně malý o průměru 16 cm, klidně si ale udělejte z dvojité dávky a použijte formu o průměru 23 cm.

Na sušenkový základ si připravte:

  • 80 g karamelových sušenek Lotus
  • 20 g piškotů
  • 50 g másla

Rozevírací dortovou formu o průměru 16 cm vyložte pečícím papírem, pokud budete dělat z dvojité dávky, použijte formu 23 cm.

Sušenky rozmixujte společně s piškoty na jemno. Přidejte na kousky nakrájené studené máslo a mixujte, až se vše spojí. Vysypte do připravené formy, rovnoměrně pokryjte celé dno a směs dobře přimáčkněte. Dejte do lednice, než si připravíte náplň.

Krémová náplň:

  • 200 g čerstvého sýra nebo mascarpone
  • 100 g sušenkového másla Lotus
  • 60 g bílé čokolády
  • 100 g smetany ke šlehání 33%

Nejdříve si rozpusťte bílou čokoládu, v mikrovlnce nebo ve vodní lázni, a nechte vychladnout. Smetanu samostatně vyšlehejte do tuha, odložte stranou.

Sýr se sušenkovým máslem vyšlehejte do krémova, pak přidejte vychladlou rozpuštěnou čokoládu a dobře zašlehejte. Nakonec stěrkou opatrně vymíchejte ušlehanou smetanu.

Krém naneste na sušenkový základ a rovnoměrně rozetřete. Formu přikryjte alobalem a dejte do lednice alespoň na 4-5 hodin ztuhnout, klidně i přes noc.

Boky cheesecaku ořízněte ostrým nožem, aby se uvolnil od formy a opatrně formu sundejte. Cheesecake můžete ozdobit čokoládovou polevou a kouskami sušenek. Krájejte ostrým slabým nožem.