Jak tak průběžně sleduji oblíbenost svých receptů, s podivem musím konstatovat, že si prvenství dlouhodobě drží Nepečený cheesecake s jahodami. Nevím, jestli je to těmi jahodami nebo faktem, že se jedná o nepečený moučník. Každopádně ať už je to jakkoliv, řekla jsem si, že by nebylo od věci, přidat nějaký nový recept v podobném duchu.

Jak možná víte, nejsem příznivcem přípravy cheesecaku z tvarohu, do cheesecaku prostě patří sýr. Nicméně v tomto případě jsem vzala tvaroh na milost, protože do nepečené varianty je mi kombinace sýra a tvarohu příjemnější, než samotný sýr. Já sama sice dávám přednost pečenému cheesecaku, ale tenhle mi ho svou chutí i konzistencí hodně připomíná.

Cheesecake jsem připravila v podobě mini dortíků, které se dobře servírují a hlavně vypadají roztomile. Naplnila jsem je malinovým pyré, které k nim chuťově dobře ladí. Z mého pohledu je pyré nebo ovocná omáčka lepší, než třeba kousky ovoce. 

Na rozdíl od předchozího receptu na nepečený cheesecake jsem použila menší množství smetany, navíc v tekuté podobě bez našlehaní. Dna dortíků tvoří křehké linecké sušenky, které si můžete upéct doma nebo použít třeba nějaké kupované. 

Na přípravu jsem použila silikonovou formu na bábovičky, ale můžete použít jakýkoliv tvar. Dortíky se dají připravit i v klasické plechové formě na muffiny, kterou vyložíte papírovými košíčky – viz. TIP níže. 

Z uvedeného množství připravíte 8 – 9 dortíků o průměru cca 7 cm, formu na bábovky koupíte např. u Tescomy – tady

Krémová náplň:

 • 250 g tvarohu v kostce (ne vaničkový)
 • 80 g čerstvého sýra (Philadphia, Lučina, Žervé …)
 • 100 g mascarpone
 • 140 g smetany 33%
 • 60 g moučkového cukru
 • 1 lžíce vanilkového cukru
 • 6 g práškové želatiny + 30 g studené vody

Želatinu zalijte studenou vodou a nechte 10-15 minut nabobtnat.

Tvaroh a smetanu společně promixujte (mixér, tyčák, food procesor) do hladké krémové konzistence. Přidejte sýr, mascarpone a oba cukry a společně vše prošlehejte. Podle chuti můžete přisladit. 

Nabobtnalou želatinu zahřejte v mikrovlnné troubě, pozor, nesmí se vařit. Stačí pár sekund, jen aby se rozpustila. 

Do želatiny přidejte postupně 2 – 3 lžíce krému a každou dobře promíchejte. Cílem je želatinu ochladit. Pak nalijte ke zbytku krému a dobře promíchejte. 

Nalijte do připravené silikonové formy a dejte do mrazáku min. na 12 hodin.

Křehké linecké sušenky:

 • 70 g změklého másla
 • 30 g žloutků
 • 35 g moučkového cukru
 • 105 g hladké mouky
 • špetka soli
 • citronová kůra nebo olej

Změklé máslo prošlehejte společně s cukrem, žloutkem a citronovou kůrou, ne úplně do pěny, jen aby se suroviny pěkně spojily. Pak přisypte prosátou mouku se solí, krátce prošlehejte, aby vznikla „drobenka“. Hmotu přesuňte na lehce pomoučněnou plochu a rychle zpracujte do kompaktního těsta. Dobře to jde plastovou kartou, těsto se nelepí na ruce a během chvilky je spojené. 

Hotové těsto zabalte do folie a dejte asi na 30 minut do lednice. Nemělo by úplně ztuhnout, aby se s ním dobře pracovalo.

Troubu předehřejte na 190 stupňů, plech vyložte pečícím papírem.

Z rozváleného těsta vykrajujte silnější kolečka s průměrem trochu větším, než jsou samotné dortíky. Poklaďte na plech, propíchněte několikrát vidličkou a dejte péct do vyhřáté trouby na 12-13 minut, až hezky zezlátnou. Sundejte z plechu a nechte vychladnout.

Malinové pyré:

 • 80 g mražených malin
 • 2 lžíce vody
 • 2 lžíce malinové marmelády 
 • 2 g práškové želatiny + 10 g studené vody

Želatinu dejte do misky, zalijte studenou vodou a nechte 10-15 minut nabobtnat. 

Maliny dejte do kastrůlku, zalijte vodou a pár minut povařte. Ještě teplé hned propasírujte přes sítko. Přidejte malinovou marmeládu a dobře promíchejte. Pokud máte marmeládu se semínky, propasírujte ji společně s malinami.

Směs trochu přihřejte na cca 50-60 stupňů, přidejte nabobtnalou želatinu a míchejte do úplného rozpuštění. Nechte vychladnout, pak naplňte připravené dortíčky. 

Dokončení dortíků

Zmrazené dortíky „vyloupněte“ se silikonové formy a položte na jednotlivé sušenky. Doprostřed nalijte malinové pyré, můžete přidat i čerstvou malinu a ozdobte dle vlastní fantazie. Nechte v lednici pár hodin odležet, dortíky musí rozmrznout a můžete servírovat. 

TIP – Dortíky můžete připravit i v klasické plechové formě na muffiny, kterou vyložíte papírovými košíčky. Na dno košíčku položte sušenku a zalijte krémovou směsí. Nelijte až po okraj, aby se nahoru vešla ještě malinová omáčka.